BİSİKLETÇİLERDEN BAHARA MERHABA TURU

Bisiklet kültürünün gelişmesi için sosyal etkinliklerde bulunan Yalova Perşembe Akşamı Bisikletçileri (PAB), İstanbul’dan gelen PAB Anadolu Yakası Bisiklet Grubu ile birlikte Yalova’da “Bahara Merhaba” turu gerçekleştirdi.

 

Perşembe Akşamı Bisikletçileri hafta sonunda  İstanbul Anadolu yakası Perşembe akşamı bisikletçileri ile Balıkçılar lokalinde buluştu. Kahvaltının ardından yola koyulan PAB Yalova ekibinden 16 bisikletçi, İstanbul’dan gelen 22 pedalseverle birlikte Kent Müzesi önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra tura başladı. PAB Yalova Ekibinin Tur Kaptanlığını Caner Dinçer yaparken, İstanbul ekibinin başında ise Taner Aylar vardı. Bisikletçiler toplam 42 km’lik etapta Termal, Yürüyen Köşk, Kent Müzesi gibi Yalova’nın doğal ve turistik mekanlarını da ziyaret etti.

 

 

Tur hakkında bilgi veren PAB Yalova Kaptanı Caner Dinçer, “Turumuz Kent Müzesi önünde hatıra fotoğrafı çekiminden sonra başladı. Tur rotamız Fatih Caddesi’nden TOKİ istikameti, oradan Safran Köyü idi. İlk molamızı Safran köyünde bulunan İkizler kahvaltı bahçesinde verdik. Akabinde Kadıköy üzerinden Termal’e pedalladık. İkinci molamızı Termal’de bulunan Çınarlı Kafe’de verdik. İstanbul’dan gelen bisiklet sevdalısı dostlarımızı Termalde bulunan mide suyu göz suyunu ve ayak suyunu gezdirdikten sonra yemek için aşıklar yolunda bulunan Şengül Mantı’ya uğradık. Termal’den hareket ettik ama misafirlerimizi Yürüyen Köşk’e götürmeseydik olmazdı. Yürüyen Köşk’le ilgili bilgiler verdiğimiz Anadolu yakası PAB Grubunu akşamüstü Pendik’e uğurladık. Yine çok güzel dostluklar, çok güzel anılar bıraktık geride. Doğa ile iç içe pedallamanın keyfini yaşadık. Yine iki hafta önce pazar günü de Termalde 34 kişi gelen Gebze Bisiklet Kulübünü ağırlamıştık. Yalova coğrafik yapısı ile bisiklet sevdalılarıyla uğrak yerlerinin başında geliyor. Bu durumdan çok memnunuz” diye konuştu.

 

Dinçer, bu haftasonu YADOS ekibi ile birlikte kamplı bisiklet turu yapılacağını belirterek katılmak isteyenlerin PAB grubunun facebook sayfasından detaylı bilgi alabileceğini sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: