AKSA İLE GELECEK ORKESTRASI PROJESİ MEYVELERİNİ TOPLUYOR

Aksa Akrilik’in kültür sanat aracılığıyla Yalovalı çocukların hayatına dokunmak
amacıyla hayata geçirdiği “Aksa ile Gelecek Orkestrası” projesinin ilk etabı
tamamlandı. Alanının en iyi eğitmenlerinden eğitim alan öğrenciler ve
eğitmenlerden oluşan Orkestra 6 Haziran Pazartesi günü Taşköprü Kültür Merkezi’nde konser verdi. Konseri video haberimizden izleyebilirsiniz.

 

Yalovalı çocuklar ilk konserini Taşköprü Kültür Merkezi’nde verdi

 

 

Aksa Akrilik’in, faaliyet gösterdiği bölgelerde topluma fayda sağlama amacıyla hayata geçirdiği “Aksa ile Gelecek Orkestrası” kurumsal sosyal sorumluluk projesinin ilk etabı tamamlandı. Mevlana İlköğretim Okulu, Taşköprü Ortaokulu ve Aksa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen eğitimler öğrenciler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

 

 

İlkokul ve lise çağındaki öğrencilerin müzik ile ilişkilerini güçlendirmek amacıyla uygulanan proje kapsamında, öğrencilerin dünyadaki farklı müzik aletlerini ve müzikleri yakından tanımaları sağlandı. Aksa ile Gelecek Orkestrası, öğrencilerin alanında en iyi eğitmenlerden eğitim almalarına imkân tanırken, çocukların yoğun çalışmalarının neticesi Taşköprü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konserle alındı. Şenlik havasında geçen konsere öğrenciler, velileri, okul yöneticileri ve proje ortakları katıldı.

 

Kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak gerçekleştirilen eğitimler, okul çağındaki çocukların ve gençlerin müzikle tanışmasını sağlamak ve bu alandaki potansiyellerini ortaya çıkarmak amacıyla serbest müzisyenler ve yapımcılar derneği ile işbirliği içerisinde sürdürüldü. Eğitime katılan öğrencilere vurmalı enstrümanlar, nefesli enstrümanlar ve jonglaj dersleri verildi. Bu eğitimler için alınan bongo ve darbuka gibi büyük müzik aletleri okullara bağışlanarak, melodika, tef ve jonglaj toplan da müzikle ilişkilerini devam ettirmeleri amacıyla çocuklara hediye edildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.