24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlu Olsun

Yalova kamu hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ünal Küçükyılmaz Türk basınında Sansürün Kaldırılışının 108. nci yıldönümü ve 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yaptı. Dr. Ünal Küçükyılmaz açıklamasında;
„Çok kıymetli gazeteci ve basın mensuplarımız 15 Temmuz gecesi ülkemizde yaşanan kalkışma eylemi ve ardından meydana gelen olaylarla ilgili bilgileri ve gelişmeleri halkımızla hızlı bir şekilde buluşturmuş ve günlerdir de gece gündüz demeden en tehlikeli ve zor şartlarda bile canları pahasına bilgilendirmeye, gerçekleri haber vererek halkımızı aydınlatmaya devam etmiştir.
Milletimizin geleceğine sahip çıktığı ve ülkemizdeki birlik ve beraberlik hareketlerinin yaşandığı bu tarihi süreci her an kamuoyuyla paylaşan, tüm siyasi düşünce ve fikirlerin çok üstünde bir vatanseverlikle demokrasiden ve onun temelini oluşturan millet iradesinden yana davranan tüm yazılı, görsel ve işitsel basınımızın gösterdikleri hassasiyet ve emekleri takdire değerdir.
Türk basınında sansürün kaldırılmasının 108. Yıldönümü olan bu anlamlı günde, bütün gazetecilerimiz ve basın mensuplarımızla, yazılı, görsel ve işitsel yayın kuruluşlarında görev yapan tüm çalışanlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, saygı ve sevgilerimi iletiyorum.“ Dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.