HERSEK LAGÜNÜ’NE ÖNEMLİ DESTEK

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Altınova Hersek Lagünü’nün bulunduğu bölgede incelemelerde bulundu.

 

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz’ı Hersek Mahallesi’nde; Altınova Kaymakamı Nurullah kaya, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Orman ve Su İşleri Bölge Müdürü Yahya Güngör ve Orman ve Su İşleri Yalova Şube Müdürü Nevzat Alğan karşıladı.

 

 

PROJELER AKTARILDI

 

Bölgede incelemelerde bulunan Vali Yılmaz, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve diğer yetkililer tarafından bilgilendirildi. Bu bölgede, tarihi varlıkların açığa çıkarılması, Ziyaretçi Tanıtım Merkezi, Kuş Gözlem Evi, çocuklar için eğitici oyun parklar yapılması, endemik bitkilerin bulunduğu alanların korumaya alınması gibi yapılması düşünülen çalışmalar Valimiz Tuğba Yılmaz’a aktarıldı.

 

“HER TÜRLÜ DESTEK VERİLECEK”

 

Vali Yılmaz, bu bölgenin çok büyük zenginlikler barındırdığını belirterek, “Ülkemiz ve İlimiz için önemli bir proje olan gurur kaynaklarımızdan Osmangazi Köprüsü, doğa ve çevreye önem verilerek, Hersek Lagünü’nün korunması da dikkate alınarak proje geliştirilip yapıldı. Dolayısıyla Hersek Lagünü’nün bizler için önemli. Bölgenin tanıtımı için Lagün’ün sahip olduğu değerlerin açığa çıkarılması ve korunması konusunda gereken çalışmalara her türlü destek verilecektir” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.