TOPLANAN İMZALAR BAŞKAN VEFA SALMAN’A SUNULDU

MHP İl Teşkilatı yabancı asıllı kelimeli tabelaların yerini, Türkçe kelimeli tabelalara bırakması için 11-18 Ekim tarihleri arasında bir imza kampanyası başlatmıştı. 25 Ekim tarihinde MHP İl Teşkilatı olarak toplanılan imzalar Belediye Başkanı Vefa Salman’a makamında sunuldu.   

 

Başkan Salman, imza kampanyasına destek vermek amacıyla imzasının bulunduğunu belirtti.

toplanan-imzalar-baskan-vefa-salmana-sunuldu-2

Hasan Topçular, “Kısa bir sürede başlattığımız kampanyaya halkımız duyarlılık gösterdi. Dünya’nın neresine giderseniz gidin ticaret anlayışıyla kimse tabelasını Türkçe yapmaz. Bu kampanyada tabelasını Türkçe yapanlar için yüzde 50 vergi indirimi talebinde bulunacağımızı söyledik. Bir diğer talebimiz ise İşyeri açma ruhsatı verildiğinde Türkçe tabela zorunluluğu getirilmesidir. Özellikle Fatih caddesine girdiğimizde birçok yabancı asıllı tabelalar var. Atatürk kentine yakışır bir durum değil. Bütün değerlerimizden taviz vererek bugünlere geldik. Bizde bugün imzalarımızın hedefine ulaştık ve size sunmaya geldik” dedi.

 

toplanan-imzalar-baskan-vefa-salmana-sunuldu-tdh-dernegi-bursa-uyesi-salih-cam

 

Türkçe’nin Diriliş Hareketi (TDH) Derneği Bursa üyesi Salih Çam, Başkan Salman’a Türkçe’nin Diriliş Hareketi (TDH) Derneğinin kitabını hediye etti. Başkan Salman bu anlamlı ziyaretten dolayı Topçular’a Mustafa Kemal Atatürk’lü plaket armağan ederken TDH üyesi Çam’a, Yürüyen Köşk’ü tanıtan kitap hediye etti.

 

toplanan-imzalar-baskan-vefa-salmana-sunuldu-vefa-salman

 

Başkan Salman’dan Türkçe Kampanyaya ilk söz

 

TDH üyesi Çam Salman’a, Belediye Başkanı olarak bu kampanyaya destek vermek amacıyla imza verdiğini belirterek, Belediyedeki sık kullanılan tahsilat, tahakkuk, vezne gibi kelimeleri Türkçeleştirmeyi düşünmez misiniz diye Salman’a soru yöneltti. Başkan Salman ise böyle bir işe seve seve destek olacağını belirtti.

 

 

Foto ve Haber: Büşra Gündüz

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.