STK’LARDAN CUMHURİYET GAZETESİ’NE DESTEK

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) başta olmak üzere Yalova Cumhuriyet Platformu (YCP), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu(KESK), Birleşik Haziran Hareketi, Eğitim-Sen, Emekli-Sen üyeleri Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyonu protesto etti.

2 Kasım tarihinde Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde toplanan üyeler, slogan izni olmadığı gerekçesiyle 15 dakikalık sessiz gazete okuma eylemi yaptılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Cumhuriyet Platformu Sözcüsü Taner Ozan bildirisinde,

 

‘’Bugün Cumhuriyet’imize ve basınımıza yapılan bu elim saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bizler Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Yalova Cumhuriyet Platformu, Birleşik Haziran Hareketi, Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK), Eğitim-Sen ve Emekli-Sen üyeleri olarak Cumhuriyet Gazetesi’ne ve yazarlarına yapılan bu antidemokratik uygulamanın bir an önce bitirilmesi adına bütün gücümüzle sonuna kadar bu diktanın karşısında omuz omuza ve dimdik duracağız. Bizler Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in kazanımlarına son nefesimize kadar her zaman sahip çıkıp, onları korumak için elimizden gelen gayreti sarf edeceğimize kimsenin şüphesi olmasın. Bu değerleri yıpratmak için dolaylı yollardan Cumhuriyet Gazetesi’ne ve yazarlarına yapılan bu yıldırma politikasına karşı bizler her zamankinden daha çok birbirimize kenetleniyor, daha fazla hırs ile çalışıyoruz.

 

Cumhuriyetimize ve değerlerimize yapılan bu baskıcı tutuma bir an önce son verilmesini istiyor, bu tür antidemokratik politikaların her zaman karşısında duracağımızı bildiriyoruz. Yaşamak Cumhuriyet ile güzeldir’’dedi.

 

 

 

 

Büşra Gündüz

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.