AVAR “VEFA SALMAN TÜKENMİŞLİK SENDROMU İLE SAÇMALAMAKTADIR”

Ak Parti Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kasım Avar, Belediye Başkanı Vefa Salman’ın gazetelere verdiği basın açıklamasını değerlendirerek bir yazılı açıklamada bulundu.

 

Avar, Sayın Vefa Salman tükenmişlik sendromu ile saçmalamaktadır. Kendisini ifade edebilmek için adap ve edep dışı sözlerden medet umar hale düşmüştür.

 

Bu üslup kendi siyasi zihniyetine yakışıyor olabilir ancak bu üslupla konuşan bir kişi Belediye Başkanı olarak Yalova’ya yakışmıyor.

 

Yalova Belediye Başkanı yaptığı basın açıklamasında; ” Hiçbir zaman kullanmadığımız ve kullanamayacağımız, bedel olarak Üniversiteye tahsis ettiğimiz binayı SGK’ ya devrederek SGK borçlarından kurtulacaktık, Ak Parti grubu buna engel oldu” diye dert yanmaktadır.

 

O binayı Üniversiteye tahsis eden Ak Partili Belediye Başkanıdır!

 

Sayın Salman; o binayı yaparak Üniversiteye tahsis eden siz değilsiniz, Ak Partili belediye başkanıdır. Şimdi dert yanıyorsunuz, seçimlerde Belediyenin bir metrekare gayrimenkulünü satmadan belediye nasıl yönetilirmiş Yalova’ya göstereceğim diye halka söz veren sen değil misin? Verdiğin bu sözü unutmak senin işine geliyor olabilir, ama Yalovalı sizden bu sözünüzü yerine getirmenizi bekliyor.  Belediye başkanlığı şikayet etme yeri değildir. Orası çözüm üretme yeridir.

 

Belediyenin Üniversiteye bedelsiz bina tahsisinden dert yanan Sayın Salman Belediyelerin görevlerinin sadece alt yapı yapmak olmadığını, şehrin sosyo kültürel ihtiyaçlarını da karşılamanın Belediyelerin görevi olduğunu bilmiyor.

 

Partizanca personel alımı

 

‘’Sayın Salman en büyük borcun SGK’ ya olduğunu açıklarken gereksiz yere partizanca personel alımı yaparak Belediyenin SGK prim yükünü iki katına çıkardığını da görmezden gelme pişkinliği göstermektedir. Sana tavsiyemiz SGK borçlarından dert yanacağına partizanca aldığın personellerden tasarrufa git.

 

Belediye şirketlerinin iyi yönetildiğini açıklayan sayın Salman; bu şirketlerin bilançolarını halka açıklayın da kar mı ediyorlar zarar mı görelim. Ülkenin Cumhurbaşkanına hakaret ettiği için işinden kovulan bir kişiyi sırf Cumhurbaşkanımıza hakaret ettiği için Belediye şirketlerinin başına getirerek ödüllendirmekle şirketler iyi yönetiliyor olmaz.

 

Sayın Salman; Kamuoyunu boş laflarla meşgul etmenizin hiç bir anlamı yok. Seçim öncesi Yalova halkına yapacağını vaat ederek açıkladığın abuk sabuk projelerinden tek bir tanesini bile hayata geçirdin mi?  onu anlat tartışalım.

 

Son söz olarak; Sayın Salmanın sözlerinden anladığımızdan hareketle diyoruz ki Evet sayın Salman, Yalova Belediye Başkanlığı sana gerçekten bol gelmiş. Üzerinde çok iğreti duruyor. Yalova emaneti asıl sahibine vermek için de seçimi bekliyor’’ şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.