TOPÇULAR: BAYRAK İNMEZ EZAN SUSMAZ!

MHP İl Başkanı Hasan Topçular son zamanlarda yaşanan terör saldırıları ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Türk milleti olarak Mevlid kandilinde sevgi, kardeşlik, barış ve huzur içinde yaşamayı beklerken yeni bir terör saldırısıyla sırtımızdan bir kez daha vurulduk. Şehitlerimizin, yaralılarımızın acısıyla yüreğimiz bir kez daha dağlandı, yandı tutuştu.

Dünyayı yeniden biçimlendirmek isteyen siyasal güçler uygulamaya koydukları senaryolarına engel gördükleri milletimizi sindirme çalışmalarına hain bir halka daha eklediler.

Geleceğe yönelik önemli bir adım atmamızı, sosyal ve siyasal uzlaşma yoluna girmemizi çekemeyen, alçaklıkta sınır tanımayan canileri, kahpeleri şiddetle lanetliyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk milleti olarak; her türlü tedbiri alarak hainlere, kahpelere çok ağır bedeller ödetmeliyiz; ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum !’ diyen yiğitlerimizin dökülen her damla kanının hesabını mutlaka ve gecikmeksizin sormalı ve kanlarını yerde bırakmamalıyız. Saldırının arkasındaki karanlık güçleri en kısa zamanda ortaya çıkarmalıyız. Adaletinkeskin kılıcını hemen devreye sokmalı ve vatan hainleri, ırz düşmanları için idam cezası yasalarımızdaki yerini almasını sağlamalıyız.

Konumu, durumu, görevi ne olursa olsun gaflet ve dalalet içinde olanlar da artık uyanmalıdır. Bir insanlık suçu olan terörün kökünü kazımak için karanlık güçlere, kriz tetikçilerine karşı birlikte, yürek yüreğe, omuz omuza karşı koymalıyız. Terör denilen bu insanlık suçunu işleyenler unutmasınlar ki, arkalarındaki karanlıkgüçler kimler olursa olsun, terörün kökünü kazıyacak güç ve inançtayız. Aziz Türk milleti olarak birliğimizi, bütünlüğümüzü koruyarak bölünmeyeceğiz, vatanımızı parçalatmayacağız. PKK, FETÖ başta olmak üzere bütün terör örgütlerinin kökünü kurutmak için üzerlerine daha kararlı biçimde gidilmesini, hain odakların peşlerinin bırakılmamasını istiyor ve bekliyoruz.

Şiddetle lanetlediğimiz saldırıda şehit olan  polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. ‘Bayrak inmez, ezan susmaz !’ diyerek, Türkmilletini sonsuza kadar yaşatmayı ülkü edinmiş milletimizin Allah yâr ve yardımcısı olsun !

Ne mutlu Türk’üm diyene!

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.