VALİ YILMAZ: BU YOLDA OMUZ OMUZA YÜRÜYECEĞİZ

Vali Tuğba Yılmaz, Yalova Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünü ve Merkez İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

 

İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, Yalova Çevik Kuvvet Şube Müdürü Lütfü Doğan Genç ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kubilay Ünal tarafından karşılandı.

 

Vali Yılmaz, “Öncelikle bu hain terör saldırılarında vatanı için canını veren aziz şehitlerimize Allahtan rahmet diler, yaralı olan gazilerimize acil şifalar dilerim. Bu vatan için kanımızı ve canımızı seve seve feda ederiz gibi anlayışınızın her birinizde olduğunu görmekten şeref duyuyorum. Unutulmamalıdır ki hepimiz şehit olabileceğimizi bilerek görev yapıyoruz. Şehitlik nasipte varsa hepimizin arzu ettiği bir şeydir. Türk milleti olarak bu toprakları vatan edindiğimiz günden beri aynı hainliklerle, aynı alçaklıklarla birçok kez karşılaştık ve hepsinden Allah’ın izniyle galip çıktık. Bu mücadeleden de galip çıkağız ondan yana hiç şüpheniz olmasın. Hepimizin ortak amacı bu hainleri bir an önce temizleyerek ülkemizi huzura ve güvene kavuşturmak. Milletimiz, bu ülkeyi kendisine yar etmemek için saldıranlara karşı, bin yıl önce Malazgirt’te, 717 yıl önce Söğüt’te, 563 yıl önce İstanbul’da,100 yıl önce Çanakkale’de, Kut’ül Ammare’de, Dumlupınar’da, 15 Temmuz’da ne cevap vermişse yine aynı cevabı hep birlikte vereceğiz.’’

 

‘’Bu yolda omuz omuza yürüyeceğiz’’

 

‘’Güçlenmekte olan ülkemizin güçlenmesine asla tahammülleri yok. İstedikleri kadar tahammül etmesinler bizim buna imanımız var, bizim buna kararlılığımız var. Ve bu yolda omuz omuza yürüyeceğiz. Burada da en büyük görev sizlere düşüyor. Çok dikkatli davranmalı, önce kendi güvenliğinizi sağlamalısınız. Size verilmiş olan hakları kesinlikle terörle mücadelede kullanmakta çekinmeyin. Asla zalime merhamet etmeyin. Eğer zalime merhamet ederseniz mazluma ihanet etmiş olursunuz. Sizlerdeki en küçük dalgınlık çok kötü sonuçlara yol açacağını unutmamalı, çok dikkatli davranmalısınız. Devletine ve milletine bağlı olmayan, devlet içinde barınamaz. Ülkemizde FETÖ, PKK, KCK, DAEŞ gibi birçok adı farklı ancak aynı şeye hizmet eden hain terör örgütleri olmakla birlikte, bunların tek bir ortak noktaları var; ülkemizi bölmek ve aramıza nifak sokmaktır. Sizlerin sürekli görev halinde iken gözünüz açık olmalı, hiçbir zaman tedbiri elden bırakmamanız gerekir. Bizim insanımız, milletimiz beraber olduktan sonra bunların yapabileceği hiçbir şey yok. Bu toprakları kazanabilmek, koruyabilmek için milletimiz çok ağır bedeller ödedi. 15 Temmuz darbe girişiminde vatandaşlarımız kendilerini tanklara, tüfeklere siper ettiler. Bu böyle olduğu müddetçe bizleri kimse yıldıramaz, korkutamaz. Bu düşüncelerle tüm güvenlik kuvvetlerimizin değerli neferlerine, devletimiz adına şükranlarımı ve taziyelerimi iletiyorum. Rabbimden şehitlerimize rahmet, yaralı olan gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.