ALTINOVA’DA EKİPLER ALARMDA

Marmara Bölgesini etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava Altınova’yı da beyaza bürüdü.

 

Altınova Belediyesi Fen İşleri Amirliği, 7/24 esasına göre karla mücadeleye hazır.

EKİPLER HAZIR

 

Altınova Belediyesi’nde kar alarmı verildi. Soğuk hava dalgası ve kar yağışının etkisine giren Yalova’da, Altınova Belediyesi kötü hava şartlarından vatandaşların etkilenmemesi için hazırlıklarını yaptı. İş makineleri destekli 2 ekip 7/24 görev başında olacak.

 

ALTINOVA’DA-EKİPLER-ALARMDA-2.jpg

 

“TÜM TEDBİRLER ALINIYOR”

 

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için belediye olarak üzerimize düşenleri yerine getiriyoruz. Halkımızın sıkıntı yaşamaması için Altınova Belediyesi olarak görev” dedi.

 

SU SAYAÇLARINA DİKKAT!

 

Öte yandan yetkililer, etkili olan kar yağışı ve düşen hava sıcaklığı ile birlikte özelikle açık ortamda bulunan su sayaçlarının donma tehlikesine karşı korunmaları gerektiği uyarısında bulundu.

 

YAPILMASI GEREKENLER

 

Su sayaçlarının donmaması, bozulmaması ya da patlamaması için, sayaçların bulunduğu yerin hava sirkülâsyonuna karşı korunması amacıyla açık bölümlerin kapatılması, sayacın bulunduğu yerde varsa kırık camların yenilenmesi gerekmektedir. Ayrıca, sayaçlar ve açıkta kalan su boruları izocam, cam yünü, bez parçası, talaş boru kılıfı gibi maddelerle kaplanmalıdır. Alınan önlemlere rağmen su sayacı donmuş ise üzerine kesinlikle sıcak su dökülmemeli ve herhangi bir şekilde ısıtılmamalıdır.

 

 

 

 

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.