ÇİFTLİKKÖY YALOVA’NIN NEFES ALAN İLÇESİ

AK Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Feridun Ünlü, CHP’li İlçe Başkanı Nedim Güler’in Ak Parti Çiftlikköy ilçe yönetimi ile ilgili yaptığı eleştirilere yanıt verdi.  

 

Çiftlikköy Engelsiz Kafe’de düzenlenen basın toplantısına AK Parti İlçe Başkanı Feridun Ünlü, AK Parti ilçe teşkilatı ve Çiftlikköy Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Harun Çetintürk iştirak etti.

 

‘’Güler, gündemde kalmak adına…’’

 

AK Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Feridun Ünlü, geçtiğimiz günlerde Çiftlikköy Belediye Başkanlığı, Çiftlikköy Belediye Başkanı ve AK Partili Belediye Meclis Üyelerine yönelik eleştirilerine yanıt vererek, Güler’in gündemde kalmak adına belediyenin 3 yıl içerisinde yapmış olduğu birçok hizmeti hiçe saydığını, yapılan hizmetleri görmezden geldiğini dile getirdi.  CHP İlçe Başkanı Nedim Güler’in açıklamalarını anlamsız bulduğunu ifade eden AK Parti İlçe Başkanı Ünlü, Çiftlikköy Belediyesi Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ile ivme kazanmış ödüller almış ve üstün başarı ile hizmet sergilemiştir. Bu hizmetler ise bazı CHP’lilerde hazımsızlık yaratmıştır” dedi.

 

‘’Siyasi çizgisi belli olmayan siyasilerden değiliz’’

 

Başkan Ünlü, “Bizim Belediyecilik anlayışımız, Odak belediyeciliktir. Bizim anlayışımızda çekememezlik, fitne, fesat yoktur. Bizim gayemiz Çiftlikköyümüzü Yalova’nın ve ülkemizin ilgi odağı haline gelmiş ilçelerden yapmaktır. Bizler Milli ve Manevi duygular ile donanmış, “ Halka Hizmet Hakka Hizmet” ilahi düsturu ile siyaset yapmaktayız. Bu yolda rengimiz, duruşumuz dün neyse bugünde aynı çizgide devam etmektedir. Bizler Anavatan Partisi, Doğruyol Partisi zamanında Belediye Başkanlığı Danışmanlığını yapmış, daha sonra CHP ilçe Başkanlığı yaparak siyasi çizgisi belli olmayan siyasilerden değiliz” şeklinde konuştu.

 

‘CHP yönetiminde, halk kaderine mahkum edilmişti’

 

Çiftlikköy Belediyesinin CHP yönetimi zamanında muhtarlık ile belediye başkanlığı arasında bir yerde yönetildiğini ve halkın talepleri ile isteklerinin göz ardı edildiğini dile getiren Başkan Ünlü, “Çiftlikköy Belediyesi AK Belediyecilik ile buluşmadan önce yıllarca asbestli borulardan vatandaşlara sular içirilmiş, Çiftlikköy’ün gezinti yerlerinden biri olan sahil karanlığa terkedilmiş, vatandaşların düğünleri harabe bir yerde yapmaya layık görülmüş, Geleceğimiz olan evlatlarımıza karanlık ve çürümeye yüz tutmuş parklar reva görülmüş, Ölüm kavşağı olarak adlandırılan Özdilek kavşağına hiç bir çözüm üretilmediği gibi yapılması engellenmiş ve sayamadığımız birçok olumsuzluk bu ilçemiz halkına yaşatılarak kaderine mahkum edilmişti” dedi.

 

 

“Çiftlikköy her yönüyle yeniden dizayn ediliyor”

 

Tüm Çiftlikköy’ün yeniden dizayn edildiğini ifade eden Başkan Ünlü, “Önceki yönetimin yaptığı yollar ve kaldırımlar teknik şartlara uygun olarak yapılmamış, parke taşı ile döşeli yolların üzerine asfalt dökülmüş bu durumda yağan yağışların ilçe merkezinde yollarda öbek öbek su birikintilerine sebebiyet verdiği gibi kaldırım yüksekliklerinin standartların altına düşürmüştür. Alt yapı hizmetinden sonra yollar ve kaldırımlar standartlara uygun bir şekilde yapılacaktır. “diye konuştu.

 

“Milletin 8 Milyon TL’sini çöpe atmadık; az sabır!”

 

CHP’li ilçe başkanı neden yollara müdahale etmediğini soruyor. Yollara yama yapıldığı zaman herkesçe bilindiği üzere çökmeler meydana gelecektir. O zamanda yaklaşık 8 milyon TL çöpe gidecekti. Bunun için yama yapılmayarak stabilize dolgu ile geçici çözümler üretildi.  Asfalt ihalesi 8 Mart’ta gerçekleştirilecek. Yine Mart içerisinde parke ihalesi gerçekleştirilecek. Yılsonuna kadar da Çiftlikköy’ün tüm noktalarında çalışmalar yapılacak ve ilçede alt yapı ve üst yapı sorunu kalmayacak. Tek istediğimiz vatandaşlarımızın belediye yönetimine güvenmeleri ve biraz sabretmeleri gerek.

 

“Tek kazı ile 5 iş başarıldı”

 

CHP İlçe Başkanı Nedim Güler ithafen şu cevabı vermek doğru olur, “Altyapı çalışmaları başladığı günden itibaren ilçede 132 kilometre su hatları döşendi. Bu altyapı kazısıyla beraber,  MOBESE sistemi devreye alındı, FİBER internet için çalışmalar yapıldı, doğalgazı bulunmayan noktalara doğalgaz çekildi,  Atatürk caddesinde elektrikler yer altına alındı. Yani her seferinde yap-boz şeklinde uygulamanın dışında bir kazı ile 5 iş yapılmış oldu” ifadelerini kullandı.

 

 “Rakamlarla oynama başkan!”

 

“Çiftlikköy’ün geleceğini düşünen bir belediye için bu kadar yersiz ve anlamsız açıklamalar yapan CHP’li ilçe başkanına buradan sesleniyorum. CHP’li belediye döneminde kasada 4 milyon TL vardı. Sen basın açıklamanda 5 milyon lira demişsin. Her sene bu rakamı arttırmaya ve karalama yapmaya karar mı verdin?

 

“Hizmet ürettik lakin sizin işinize gelmedi”

 

Başkan Ünlü, “Sizin karanlıkta bıraktığınız sahili düzenleyip halkın kullanımına AK Belediye olarak biz sunduk. Engelsizlere yönelik cafe projesi ile ilçenin gözde mekanlarından bir tanesini hayata geçirdik.  Çocuk parklarını modern hale getirdik. Sosyal tesisleri halka açtık. Sokak hayvanları rehabilitasyon merkezini kullanılır hale getirdik. Yer altı çöp konteynırları belediyemiz atölyesinde üreterek mahallelere yerleştirdik. Yeni ve modern düğün salonunun inşaatını gerçekleştirdik önümüzdeki günlerde  açılacak. Çiftlikköy’e 4 kat imar uygulaması getirerek Çiftlikköy halkımızın cebine yaklaşık 1 milyarlık fayda sağladık. Teknik şartlara uygun yeni yollar açtık, yaya köprüleri yaptık. Çiftlikköy’ün dört bir yanını aydınlattık. Sizin engelleyerek yapımına karşı çıktığınız ve halende ilçeyi ikiye bölmüş Berlin duvarı diyerek bahsettiğiniz, Kavşak projesi Belediyemiz tarafından hazırlanarak proje bedeli belediye bütçesinden karşılanıp, Karayolları Genel Müdürlüğü ile sürekli irtibata geçip hayata geçirilmesi adına ciddi bir mücadele verdik. Ve şükürler olsun 4 ay gibi kısa bir sürede köprülü kavşak karayolları genel müdürlüğünce yapımı tamamlanıp yan yolları ile halkımızın hizmetine sunulmuş, kapatılan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi İle Sahil Mahallesi arasındaki ışıklı kavşak Halkımızın can ve mal güvenliği açısından tehlike arz ettiğinden dolayı Karayolları Ekiplerince kapatılmış. Belediyemizin söz konusu alana Yaya Alt geçit projesi ile Çiftlik Mahallesi – Siteler Mahallesi arasında da Araçlı Üst geçit yapılması için Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü nezdinde izin alma çalışmaları devam etmektedir. Sayılamayan onlarca hizmeti 3 sene gibi kısa bir sürede gerçekleştirdik.  Sizde hazımsızlık yarattıysak, millete hizmet ettiysek, Çiftlikköy’ün geleceğini düşündüysek, projelerimizi teker teker hayata geçirdiysek; EVET kusura bakmayın. Kavşak Projesini ilçeye yapılan bir hizmet olarak görmeyen zihniyetin bunca hizmeti bunca projeyi görmesini kimse beklemiyor zaten. Çiftlikköy Belediyesi AK Belediyecilik ile buluştuğu günden itibaren sözler ve vaatler teker teker yerine getiriliyor” ifadelerini kullandı.

 

“Mecliste demokrasi işliyor”

 

Başkan Ünlü, “Çiftlikköy Belediye Meclisi’nde demokratik kurallar geçerlidir. Meclisin işlemez hale gelmesi için vargücünüzle çalıştığınızı ve bunu amaçladığınızın farkındayız. Halkımız her şeyi çok iyi görmekte ve bilmektedir” dedi.

 

‘’Biz Çiftlikköy’ü cazibe merkezi haline getireceğiz’’

 

Ali Murat Silpagar’ın seçim vaatlerinin arasında bulunan Çiftlik Ada projesi hala ortada olmadığını söyleyen CHP İlçe Başkanı Nedim Güler’in açıklamalarına yanıt olarak, Başkan Ünlü, ‘’ Biz Çiftlikköy’ü cazibe merkezi haline getireceğiz. Ada projesini ses getiren bir proje olması için çabalıyoruz. Bunun içinde belirli zamana ihtiyacımız var.

 

‘’Yalova Belediyesi bir tuvalet yaptı, 3 ay sonra yıktı’’

 

Yalova Belediyesi bir tuvalet yaptı, 3 ay sonra yıktı. Başka hangi icraatı var Yalova’ya? İş bilenin kılıç kuşananındır. Çiftlikköy Yalova’nın nefes alan ilçesidir. Önceden Çiftlikköy’den Yalova’ya gidilirdi. Şimdi ise Yalova’dan Çiftlikköy’e gezmeye geliyor insanlar. İnşallah ilerleyen zamanlarda İstanbul’dan veya başka şehirden Çiftlikköy’e geleceklerdir.

 

Büşra Gündüz

bizi takip ederseniz seviniriz:

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Twitter
Visit Us
Instagram