SGK İLE ZİRAAT BANKASI ARASINDA İMZALANAN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ SÜRESİNİN UZATILMASI

Emekli olabilmek için yaş, gün ve sigortalılık süresini doldurmalarına rağmenprim borçları nedeniyle emekli aylığı bağlanamayan sigortalıların yararlanması için 6736 sayılı yapılandırma kapsamında yapılandırdıkları borçlarını banka kredisi kullanarak ödenmesi amacıyla iş birliği protokolü 31/08/2016 imzalanmıştı. Bu kapsamda yapılandırılan borçların en geç 02.01.2017 tarihine kadar Sosyal Güvenlik Kurumu hesaplarına yatırılması gerekmekteydi.

 

         Daha sonra yapılan değişiklikle 6736 sayılı kanun kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu olan borçlarını yapılandıranların peşin ve taksit ödeme süreleri 4 ay ertelenerek vatandaşların yapılandırmalarını bozmadan borçlarını ödeme kolaylığı sağlandı.

 

6736 sayılı yapılandırma süresi içerisinde başvurusunu yapmış olan ve Banka kredisi kullanarak emekli olmak isteyen vatandaşlarında son ödeme tarihi olan 02.01.2017 tarihi dört ay ertelenerek 31.05.2017 olarak değiştirildi. Şartları sağlayan vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerinden alacakları güncel borçlarını gösterir belge ile Ziraat Bankasına başvurmaları protokolden yararlanmaları için yeterlidir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.