YOL DAHİ YAPAMAYAN BİR VAZİYETTELER!

CHP Çiftlikköy İlçe Başkanlığı tarafından Özdilek AVM’de basın mensuplarının katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.

 

Programda açıklamalarda bulunan CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Nedim Güler, Çiftlikköy Belediyesini yönetimini eleştirdi. Güler, Çiftlikköy’ün köstebek yuvasına döndüğünü iddia etti ve yerel yönetimin yol dahi yapamayan bir vaziyete düştüğünü söyledi.

 

‘Hizmet eziyete dönüştü’

 

Mayıs ayında Çiftlikköy Belediyesi tarafından alt yapı çalışmalarının başladığını söyleyen Güler, 8 ay olmasına rağmen çalışmanın bir türlü tamamlanmadığını söyledi. Güler, “Şu anda Çiftlikköy’ün yollarının yüzde 90’nı bozulmuş vaziyette, kullanılmaz durumda. Ne araç ne de yürüyerek bir yerden bir yere ulaşım sağlamanıza imkan yok. Çiftlikköy adeta köstebek yuvasına döndü.  Çiftlikköy’de hiçbir denetim yok, kontrol yok, vatandaşı dinlemek yok, sorunları çözmek yok, kısacası hiçbir şey yok. Karda kışta halk çamura ve toza mahkum oldu. Halka yapılan hizmet eziyete dönüştü. Bir proje yapacaksanız halkı mağdur etmemeniz gerekiyor. 8 ay oldu hala 1 metrekare yol yapılmadı” diye konuştu.

 

‘Siyasi ahlaktan yoksun’

 

“Halkın sorunlarına ve isyanına kulak tıkayan, kör olmuş bir belediye yönetimi ile karşı karşıyayız” diyen Güler, “Şu anki belediye yetkilileri, bu sorunlara isyan eden vatandaşlara ‘Biz yolları yapmak istiyoruz ama CHP engel oluyor’ diye dedikodu türetmişler. CHP olarak asfalt makinesinin önüne mi geçtik? Parke taşı diziyordunuz da biz elinizden mi tuttuk? Yol yapma ile siyasi engellemenin ne alakası var? Belediyenin bütçesi, personeli sizde. Bunu bir siyasi parti veya bir kişi nasıl engelleyebilir? Bu tarz dedikoduları türeten insanlar siyasi ahlaktan yoksundur. Ben bunu Çiftlikköy halkının vicdanına havale ediyorum” dedi.

 

 

 

‘Son uyarımızdır’

 

Çiftlikköy’de çirkin bir siyaset yapıldığını belirten Güler, şunları kaydetti: “Beceriksizlik yapın, işi bilmeyin, suçu da hemen muhalefet partisine atın. Yok öyle yağma. Yol dahi yapamayan bir vaziyete gelmiş durumdalar. Kavşağın açılması ile birlikte Çiftlikköy’ün işleri daha da zorlaştı. Çiftlikköy halkının hakkını sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. Doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye devam edeceğiz. 6 tane belediye meclis üyemiz var. Üyelerimiz halkın çıkarlarını korumaya devam edecek. Çiftlikköy Belediye Meclisinde de anti demokratik şekilde çalışmalar yapılmaya çalışılıyor. İktidar partisi oldukları için ‘grup kararı aldık, oldu bitti’ yapmaya çalışıyorlar. Senin belediye meclis üyeni de benim belediye meclis üyemi de halk seçti. Çiftlikköy demokrasi ile yönetiliyor, belediye demokratik bir kurumdur. Çiftlikköy Belediyesinde 10 dakikada meclis mi biter? Gündem maddesi okunuyor, AK Parti çoğunlukta olduğu için oyunu veriyor 10 dakikada geçiyor. Böyle bir meclis mi olur? Burası çiftlik mi? O yüzden Çiftlikköy Belediye Başkanı ve belediye yönetimine son uyarımızdır. Çiftlikköy günden güne kötüye gidiyor. Ben son kez Çiftlikköylü hemşerisi olarak uyarıda bulunmak istiyorum. Bu gidiş, gidiş değil. Çiftlikköy’ün 5 senesini heba etmenize izin vermeyeceğiz.”

 

‘Toplumun tüm kesimini kucaklayacağız’

 

16 Nisan’da gerçekleştirilecek referanduma ilişkin de açıklamalarda bulunan Güler, “16 Nisan’da demokrasi mi, tek adam rejimliği mi seçimi yapılacak. Cumhuriyet mi, diktatörlük mü bunun oylamasını yapacağız. Biz de bununla ilgili çalışmalara Yalova’da başladık. Referandum sürecinin yol haritasını belirledik. Biz çok daha öncesinde çalışmalara başlamıştık. Yaklaşık iki haftadır partili ve gönüllü üyelerimiz Çiftlikköy’de kapı kapı dolaşarak bu anayasa değişikliğine neden ‘hayır’ denilmesi gerektiğini anlatıyorlar. Biz ortamı geren değil, yumuşatan ve sakinleştiren taraf olacağız. Biz insanları ayrıştıran, ‘bunlar teröristtir, sıradan insandır’ diyenlerden değil, toplumun tüm kesimini kucaklayan taraf olacağız” açıklamasında bulundu.

 

 

Büşra Gündüz

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.