BAŞBAKAN YILDIRIM’IN YALOVA’YA GELİŞİ ÖNCESİ AK PARTİ İL BAŞKANI ÖZTABAK’TAN BASIN AÇIKLAMASI

12 Mart Pazar günü Cumhuriyet meydanında Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşecek olan evet mitingi öncesi, Ak Parti İl başkanı Yusuf Ziya Öztabak parti üyeleri ve basın mensuplarını Ak Parti il binasında bir araya topladı. İl binasında bir basın açıklaması gerçekleştiren Öztabak yeni ana yasa paketi ile ilgili bilgilendirmelerde bulunundu.

 

Kamuoyunda yaratılan algının tersine yeni ana yasa ve başkanlık sisteminin daha özgür ve daha güçlü bir Türkiye yaratacağını savunan Öztabak, referandumda Türkiye genelinde %60 üstünde bir oranda Evet çıkacağına inandıklarını belirtirken. Yalova’da Türkiye genelinin üstünde veya denginde bir oranla evet çıkması için tüm partililer olarak çalışmaları gerektiğinden bahsetti.

 

 

Yusuf Ziya Öztabak açıklamasında; “Başbakanımız sn. Binali Yıldırım 12 Mart pazar günü saat 14:30’da 15 Temmuz demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda halkımıza seslenecek. Tüm halkımız bu büyük mitingimize davetlidir. 

 

Ak parti’nin her mitingi Yalova’da coşku ve heyecan ile geçmiştir. Pazar günü yapacağımız miting de aynı coşku ve heyecan ile geçecektir. Yalova halkı partimize her dönem büyük bir teveccüh göstermiş, gerek seçimlerde gerekse referandumlarda partimize güven duymuş ve bunu sandığa da yansıtmıştır.

 

EVET, KAMPANYALARIMIZ TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

 

Ak parti Yalova il başkanlığı olarak ilçelerimizde, mahallelerimizde, köylerimizde yani Yalova’nın dört bir tarafında evet kampanyalarımız tüm hızıyla sürüyor. Vatandaşlarımıza teşkilat olarak neden evet denilmesi konusunda bilgilendirmeler yapıp gerekli materyalleri kendilerine ulaştırıyoruz. Partimizin ana kademe yöneticileri, gençlik kolları, kadın kolları ve tüm birimleri ile birlikte 16 nisan halk oylaması gününe kadar sahada olacağız.

 

NEDEN EVET DEMELİYİZ? “KALICI SİYASİ İSTİKRAR”

 

Seçimden mutlaka tek başına iktidar çıkacak.  Siyasi istikrar kalıcı hale gelecek. İki seçim arasında 5 yıl kesintisiz icraat olacak ve hükümet kurulamama sorunu yaşanmayacak. 

 

 “2023 HEDEFLERİ İVME KAZANACAK”

 

Hızlı ve etkili yönetim, ekonomik büyüme, refah ve kalkınmanın garantisi olacaktır. Yeni sistemle birlikte hızlı karar alan, hızlı icraat ve reform yapan, etkin bir yönetim modeli oluşacak. Vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan, gelişmelere ayak uyduran, kurumların hızlı çalışmalarını sağlayan bir işleyiş hâkim olacak. Bürokrasi azalacak, büyüme hızlanacak, 2023 ve ötesine uzanan hedefler ivme kazanacak.

 

“GÜÇLÜ YASAMA, GÜÇLÜ İCRAAT”

 

Vesayet sistemi tamamen tasfiye edilecek. yasama ve yürütme güçlenecek, devletin gerçek sahibi millet olacak. Yönetimde çift başlılık ortadan kalkacak. meclis ve hükümet gerçek anlamda ayrılacak ve her ikisi de millet tarafından seçilip denetlenecek. 

“GÜVENLİ VE HUZURLU TÜRKİYE”

Güçlü hükümet, huzurun, güvenliğin ve özgürlüğün teminatı olacak. yeni sistem terörle mücadeleye güç katacak. Kurumsal yenilenme sayesinde güvenlik politikaları daha etkin şekilde işleyecek. Vatandaşlar özgürlüklerini güvenli bir ortamda yaşayacaklar. 

 

“GÜÇLÜ MECLİS, GÜÇLÜ TEMSİL”

 

Meclis, asli işlevi olan yasa yapmaya odaklanacak ve hükümeti millet adına denetleyecek. yasa teklifleri sadece milletvekilleri tarafından verilecek. Meclis aynı zamanda seçilmiş cumhurbaşkanını ve kabinesini denetleyebilecek, milletvekillerinin, kendi seçmeniyle sürekli temas halinde olması sağlanacak. 

 

“BİRLİK VE UZLAŞMA”

 

Cumhurbaşkanı yüzde 50’nin üzerinde bir oy ile doğrudan halk tarafından seçileceği için siyasette birliktelik artacak ve kutuplaşma azalacak. Geçmişteki hükümet krizleri de böylelikle tarihe karışacak.  Siyasette daha sorumlu, akılcı ve uyumlu bir anlayış hakim olacak.

 

“GÜÇLÜ YÖNETİM, GÜÇLÜ TÜRKİYE”

 

Güçlü hükümet sistemi; Türkiye’yi bölgesinde ve küresel siyasette daha etkili bir konuma yükseltecek, bölgesel ve küresel barış ile istikrara katkı artacak. Uluslararası iş birliği ve terörle mücadele imkânları genişleyecek. Türkiye’nin eli güçlenecek, öncü ülke olma hedefi, yeni yönetim sistemiyle daha kısa sürede gerçekleşecek. 

 

YALOVA’NIN HALK OYLAMASINDA EN YÜKSEK DESTEĞİ VERMESİNİ HEDEFLİYORUZ.

 

Ben ve yöneticilerim göreve geldiğimiz günden itibaren 5 seçim geçirdik. bu seçimlerde partimizin hizmetlerini, icraat ve faaliyetlerini halkımıza anlattık ve kendilerinden de gereken güvenoyunu aldık. Yani biz ak parti Yalova teşkilatı olarak seçim süreçlerinde ciddi tecrübeler kazandık. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için 16 Nisan gününe kadar bizler 18 maddelik anayasa değişiklilerini halkımıza anlatmaya devam edeceğiz. Yeni sistem ile kesintisiz istikrar sağlanarak ülkemizde birlik ve beraberliğimiz pekiştireceğiz.  Bu anlamda Yalova’da en yüksek evet oyunun çıkması için çalışmalarımız kesintisiz bir şekilde devam ediyor.

 

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZA TEŞEKKÜRLER

 

Geçtiğimiz günlerde Yalova’da faaliyet gösteren 63 sivil toplum kuruluşu bir araya gelerek halk oylamasında evet diyeceklerini ve bu kampanyaya destek vereceklerini açıkladılar. Ak parti olarak her zaman stk’larımızın yanında olmaya gayret gösterdik. Sivil toplum kuruluşlarımızın bizim için önemi oldukça büyüktür. Bundan sonraki süreçte de kendileri ile sürekli istişare içerisinde olacağız. Evet kampanyamıza verdikleri destekten dolayı tüm bu sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum. “ dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.