ŞEHİTLERİN ADI YALOVA’DAKİ OKULLARDA YAŞAYACAK

Yalova’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ) soruşturması kapsamında kapatıldıktan sonra imam hatip ortaokulu ile liseye dönüştürülen ve darbe girişimi sırasında Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit düşen özel harekat polis memuru Kübra Doğanay ve Zeynep Sağır’ın ismi verilen okulların açılışı gerçekleştirildi.

 

Bağlarbaşı Mahallesi Radar Caddesi üzerinde aynı kampüs içerisindeki okulların açılış törenine Kübra Doğanay’ın annesi Hikmet Doğanay ile Zeynep Sağır’ın eşi Oktay oğulları Doğukan, Emir ve katıldı.

 

 

Okulların açılışını gerçekleştiren kurdeleyi Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Yalova Cumhuriyet Savcısı Yıldırım Özgür, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Tosun, İl Emniyet Müdürü Hakan Fındık, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, eski Yalova Milletvekili Temel Coşkun, kaymakamlar ve şehit aileleri birlikte kesti.

 

Şehit Zeynep Sağır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferansa Salonunda düzenlenen törende konuşan Sağırın, eşi Oktay Sağır eşiyle gurur duyduğunu söyledi.

 

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz ise “15 Temmuz o karanlık geceyi aydınlığa çeviren, tanka, mermiye, tüfeğe dur diyen aziz milletimize hizmet etmekten ve bu aziz milletin bir ferdi olmaktan dolayı son derece gurur duyuyorum. Bugün iki kıymetli kadın şehidimizin ismini taşıyan okullarımızın açılışını yaptık. Bu okulda okuyan öğrencilerimiz de onların izinden gitsinler, onları rol model alsınlar istedik. Burada yetişen nesiller devletine, vatanına ve milletine bağlı ve yine 15 Temmuz gecesi nasıl anne ve babaları gibi meydanlara çıktıysa, nasıl şehit olmayı göze aldıysa gelecekte ola ki bir ahin çıkarsa yine aynı şekilde dur diyebilsinler.”

 

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ise 15 Temmuz’da vatanları için canlarını feda eden şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını ifade ederek, “Şehitlerimizin isimlerinin Yalova’da yaşatılması adına İmam hatip ortaokul ve lisemize bu isimlerin verilmesi bizleri oldukça gururlandırdı. Burada okuyup yetişecek yeni neslinde vatansever olacağından hiç şüphemiz yok” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: