ÇİFTLİKKÖY’DE 19 MAYIS HEYECANI YAŞANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çiftlikköy’de coşkulu bir şekilde kutlandı. Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutan Hv. Tabip Yarbay Oğuz Okul, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, ilçe protokolü, vatandaşlar ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen kutlamalar, 23 Nisan Meydanı’nda yapıldı.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı yapan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Şahinal, “19 Mayıs’ta kazanılan bu zafer Atatürk’ün Türk Gençliğine bir armağanıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk gençlerine o kadar güvendi ki, kurduğu cumhuriyetini sizlere emanet etti. Sizlerin de bu emaneti koruyabilmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağınızı biliyordu” diye konuştu.

 

 

Gençlik adına konuşmayı ise Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinden Enes Fatih Taştan yaptı. Günün anlamını belirten şiirlerin okunması ve konuşmaların yapılmasının ardından Sultaniye Şehit Baçerettin Özgür Ortaokulu Halkoyunları ekibi, Trabzon yöresi oyunlarını sahneledi. Sonrasında Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve akabinde gençliğin Atatürk’e cevabı, tüm öğrenciler tarafından hep bir ağızdan okundu.

Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği ekibinin sahnelediği Kafkas oyunları ise gösterilerin en renkli bölümleri arasında yer aldı. Gandagan, Simd dansı, İnguş dansı gibi Kafkas danslarından örnekler sunan ekip, izleyenlerden büyük alkış aldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Çiftlikköy okullarındaki öğrenciler arasında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini ise Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutan Vk. Hv. Tabip Yarbay Oğuz Okul, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar verdi. Çiftlikköy’de kamu kurumları arasında yapılan voleybol turnuvasında şampiyon olan Çiftlikköy Belediyesi takımı adına Bilal Naser’e ödülü Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut tarafından verildi. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da, yarışmalarda erkek atletizmde üçüncü olan Ufuk Karatay ve dördüncü olan Esat Baltacı, bayanlar atletizmde üçüncü olan Neslihan Temel ve dördüncü olan Elanur Aydemir, kompozisyonda Özgecan Büyük ve İlçe Milli Eğitim Voleybol takımına ödüllerini takdim etti. Çiftlikköy Belediyespor Karate Takımı’nın kata ve kumite gösterileri sonrasında Atatürk Anadolu Lisesi Müzik Grubu’nun konseriyle kutlamalar sona erdi.

BAŞKAN SİLPAGAR’IN MESAJI

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, 19 Mayıs’ın Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi meşalesinin yandığı gün olarak büyük bir öneme sahip olduğunu dile getirerek, “Gazi Mustafa Kemal’in gençlerimize bayram olarak bıraktığı bu anlamlı günde, geleceğimiz olan gençlerimize güvenimiz tamdır. Tüm gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.