KENT KONSEYİ’NDEN YÖNETİM SEMİNERİ

Yalova Kent Konseyi ile Boğaziçi Üniversitesi Vakfı Argüden Yönetişim Akademisi ortaklığıyla düzenlenen İyi Yönetişim Eğitim Semineri, Yerel Yönetimler, Üniversite, Kamu Kurum ve Kuruluşları ve STK Temsilcileri ile Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin katılımıyla Lova Otel’de yapıldı.

 

Argüden Yönetişim Akademisi Direktörü Müjde Çetin tarafından açılan programda; Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da bir konuşma yaparak, yönetişimin kamu kurumlarının etkin ve verimli çalışmasında en önemli kavramlardan biri olduğunu ifade etti. Kent Konseyi çalışmalarını çok önemsediklerini ve kent konseylerinin, karar süreçlerine katılımı güçlendiren en önemli araçlardan biri olduğunu ifade etti.

Seminerin birinci oturumunda Argüden Akademi Yönetişim Danışmanı Fikret Toksöz tarafından; ortak yönetimbirlikte yönetmek anlamına gelen ve içinde yönetimden farklı olarak etkileşim ve iletişim kavramlarını da barındıran “iyi yönetişim” kavramı ile Dünya’daki ve Türkiye’deki uygulamalar hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Seminerin ikinci oturumunda ise Kent Konseyi Genel Sekreteri Hasan Soygüzel’in moderatörlüğünde; sivil toplum-kamu-özel sektör arasındaki işbirliği alanları ve olanakları konuşuldu.

Seminerin kapanışında bir konuşma yapan Kent Konseyi Başkanı İsmail Mutlu ise Yalova Kent Konseyi’nin önemli işlevlerinden birinin de kentte bulunan kamu, özel ve sivil toplum kuruluşları arasında iletişim ve işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmak olduğunu söyledi. Başkan Mutlu ayrıca, sivil toplum kuruluşlarının güçlendirilmesi ve yerel karar süreçlerine katılımının teşvik edilmesi için çalışmaya devam edeceklerini ifade ederek; Argüden Yönetişim Akademisi ile birlikte düzenledikleri eğitim seminerine katılan bütün kurum, kuruluş ve STK temsilcilerine teşekkür etti.

Sezer Sevinçler

Sezer Sevinçler

10 Şubat 1979 Yalova Doğumlu, Bilgisayar mühendisi, Gazeteci,

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.