YALOVA VALİSİ TUĞBA YILMAZ’DAN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz anneler günü için mesaj yayınladı.

 

Yılmaz mesajında; “Aile hayatının birleştirici unsuru olan anneler, hoşgörünün, fedakârlığın, şefkat ve merhametin dünyadaki yansımasıdır. Bizim inanç anlayışımıza göre annelik dünyanın en yüce, en kutsal vazifelerinden biridir Sevgili Peygamberimiz (s.a.v), “Cennet annelerin ayaklarının altındadır.” diyerek, anneliğin ne kadar kutsal ne kadar mübarek olduğunu ifade etmiştir. Anne; ilk bakış, ilk sıcaklık, ilk dokunuş, ilk sevgi, ilk feragat, ilk umut ilk sahipleniştir. Anne; sabrın sembolü, fedakârlığın simgesi, hoşgörünün gül yüzlü sedasıdır. Anne; sallanan beşikteki göz nuru, kundağa düşen sevgi sağanağı, ömür boyunca üzerimizden eksik olmayan dua sancağıdır.

 

            Annelerinin yürekleri huzurla dolu olan bir ülke, dünyanın en müreffeh ülkesidir. Anneler sadece evlatlarını doğurmakla kalmazlar, aynı zamanda bir toplumu inşa ederler. Bizi millet yapan, bizi birbirimize kenetleyen değerlerin yaşatılmasında, kültürümüzün, geleneklerimizin devam ettirilmesinde en büyük pay annelerimize aittir.  O yüzden annelerimizi mutlu etmek, annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak, nefes aldığımız her gün annelerimizin merhametine, şefkatine ve ilgisine layık olmaya çalışmak hepimizin görevi olmalıdır.

 

            Bizler, anneleri baş tacı kabul eden, “Ana gibi yar olmaz” diyen, anneye hürmeti esas alan, anneliği dünyanın en müstesna mertebesi olarak gören kültür ve geleneğin temsilcileri olarak, yüklendiğimiz sorumlulukları ve görevleri ifa ederken annelerimizin hayır dualarının en önemli güç kaynaklarımızdan biri olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Bu düşüncelerle, ülkemizin kuruluşunda ve kurtuluşunda annelikten vatan savunmasına kadar her türlü vazifeyi sırtlanan, 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimine karşı, gün milli iradeye sahip çıkma günüdür diyerek meydanları darbecilere teslim etmeyen,  tankın, topun, tüfeğin, helikopterin, uçağın karşısına sadece ve sadece imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikilen, evlatlarıyla birlikte demokrasi nöbetlerinin en sadık müdavimleri olan kahraman annelerimize şükranlarımı sunuyor, başımızın tacı annelerimizden hayatta olmayanlara rahmet diliyor, ülkemizin varlığı ve birliği için canlarını seve seve feda eden Aziz Şehitlerimizin emaneti annelerimiz başta olmak üzere tüm annelerimizin ve yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınlarımızın Anneler Gününü kutluyor, dünyanın bütün annelerine mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum.” Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: