SARAL ‘ÇINARCIK’IN HALİ PERİŞAN!’

AK Parti Çınarcık Belediye Meclis Üyesi ve eski Belediye Başkan Yardımcısı Sait Saral, ilçenin son 3,5 yılını değerlendirdi. Projelerden mahrum bırakılan ilçenin oldukça kötü yönetildiğini söyleyen Saral, imar değişikliği ile yolun kaldırıldığını söyledi ve “Burada ilçenin geleceğini mi birilerinin geleceğini mi düşündünüz?” diyerek Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt’tan konu ile ilgili açıklama yapmasını istedi.

 

Çınarcık’ta en uzun dönem belediye meclis üyeliği yapan ve halen görevine devam AK Parti Çınarcık Belediye Meclis Üyesi Sait Saral, basın mensupları ile buluştu. İlçenin, belediye başkan yardımcılığı görevini yürüttüğü dönemlerde sorunlarla yakından ilgilenen ve projelerin kazandırılmasında önemli rolü olan Sait Saral, belediyenin son 3,5 yılını değerlendirdi. Oldukça kötü bir yönetim ile karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Saral, kamuoyuna çok önemli bilgiler verdi. Saral, “Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, göreve geldiği an imar değişiklikleri ile ilgili çalışma yaptı. İmar değişikliği ile ilgili öyle şeyler yaptılar ki, yol bile kaldırdılar. Yolun fazla olduğunu söylediler ve kaldırdılar. Trafiğin sorunu olduğu bölgede neden yolu kaldırıyorsunuz?  Burada ilçenin geleceğini mi birilerinin geleceğini mi düşündünüz?” dedi ve bu soruya cevap beklediğini dile getirdi.

 

‘İlçenin tercih edilmesi bu projeler sayesinde oldu’..

 

Kendi dönemlerinde Çınarcık’ta gelmez denilen projeleri kazandırdıklarını söyleyen Saral, “2004 yılında yönetime geldiğimizde hastane, yol, meydan, üniversite, hükümet konağı yoktu. İlçe olma özelliğini taşıyan hiçbir şeyimiz yoktu. Bizim ilk aldığımız karar alt yapı ile ilgiliydi. İlçeyi yarınlara taşıyabilmek için alt yapıyı yapmamız gerekiyordu. Kanalizasyon denize akıyordu, arıtma tesisi yapıp sağlıklı ve temiz bir denizimiz oldu. İlçeyi 12 ay boyunca canlandırmak için doğalgazı yaptık. Bunun üzerine sağlık problemlerini çözebilmek için hastane projesinin hayata geçirmek istiyorduk ve bunu da yaptık. Çınarcık’ı bu projelerle tercih edilen bir yer haline getirdik. Hani birileri söylüyor ya, ‘Terk edilen değil, tercih edilen Çınarcık’ diye, işte ilçenin tercih edilmesi bu projeler sayesinde oldu. Bunlar da bizim dönemimizde gerçekleşti. Ancak şu an yapılan uygulamalar ile ilçe terk edilen bir yer olmaya başladı” dedi.

 

‘Yolu neden kaldırdın?’..

 

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt’un göreve geldiği anda imar değişikliği konuları ile ilgilendiğini söyleyen Saral, “İmar değişikliği ile ilgili öyle şeyler yaptılar ki, yol bile kaldırdılar. Yolun fazla olduğunu söylediler ve kaldırdılar. Trafiğin sorunu olduğu bölgede neden yolu kaldırıyorsunuz?  Burada ilçenin geleceğini mi birilerinin geleceğini mi düşündünüz?” açıklamasında bulundu.

 

‘İstanbul’dan gelen pislikleri Çınarcık sahiline döktüler’..

 

Saral, ilçe halkının aklında soru işareti bırakan Dolgu Alanı Projesine de değindi. Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt’un Dolgu Alanı Projesini yapmak istemediğini kendisine söylediğini kaydeden Saral, daha sonra projeni yapılması kararını aldığını belirtti. Saral, “Dolgu süreci başladı ancak İstanbul’dan gelen pislikleri Çınarcık sahiline döktüler. Bizim dönemimizde Mavi Bayrak, denizimizin temizliği için ilçeye verilmişti. Ancak denize çöp döktüler ve bölgeyi pislik yuvası haline getirdiler. Bölgede balçıklar oluştu ve zaman zaman arıtma tesisini çalıştıramadılar. Belediyeye çok fazla sayıda personel alımı yapıldı, yatırım yapma güçleri kalmadı” ifadelerine yer verdi.

 

‘Genel müdürlerin maliyet ver, ilçe halkına yok’..

 

Saral, kendi dönemlerinde yapımına başlanan Sanayi Sitesi Projesi hakkında da çok önemli bilgiler verdi. Saral, açıklamasında, şunları kaydetti: “İlçemize çok güzel bir sanayi sitesi kazandıracaktık ancak belediye yetkilileri bu projeyi de durdurdu. Maliyeti yüksek olduğu için yapmayacaklarını belirttiler. Kendi genel müdürlerini düşünüp 5-6 tane sıfır araç alırken maliyet oluyor da, ilçe halkına büyük kazanç sağlayacak sanayi projesi için mi maliyet yok? Ayrıca ilçedeki 8 taksicinin de ekmeğine göz dikti. Taksi ihalesine çıkıp, bu kardeşlerimizin hakkını gözetmedi ve onları zor duruma düşürdü.”

 

‘Kimsenin AK Parti’ye yön verme şansı yoktur’..

 

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt’un söylemlerinin ile yaptıklarının bir olmadığını belirten Saral, “Belediye başkanı seçildiğinde ‘makamın kapısını kaldıracağım’ dedi. Sonra camlı bir kapı koydu. O da olmadı belediye girişinde güvenlik tüneli oluşturdu. Vatandaş, kendi belediyesine güvenlik makinalarının içerisinden geçmek durumunda kaldı. Öte yandan kendisine AK Parti’den belediye başkanlığı teklifi geldiğini açıklamış. Kendisine kimin teklif ettiğini sorduğumuzda sessiz kalmayı tercih etti. Bizim partimizin böyle basit söylemlerle kaybedecek zamanı yok, kendine bu zemini hazırlamaya çalışıyor ancak başarısız bir belediye başkanının bizim partimizde hiçbir işi yoktur. Kimsenin AK Parti’ye yön verme şansı yoktur. Kimse bizim teşkilatımızı kullanmaya kalkmasın, kullanılacak bir teşkilatımız yoktur. Her zaman göreve hazır bir yapıya sahibiz, partimizin 2002 yılında beri hizmetleri ve söylemleri ortadadır.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.