TEMA’DAN ÇEVRE TEŞEKKÜRÜ

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı ziyaret ederek, Hersek Bölgesinde gerçekleştirilen çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

 

Ziyarette Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Ora, Hersek Bölgesinde yapılan çalışmalar hakkında TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan2a ayrıntılı bilgiler verdi.

 

 

25. YIL KUTLAMASI

 

Altınova Belediyesi olarak TEMA Vakfıyla birlikte birçok etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Ülkemizin en önemli çevre kuruluşu olan TEMA Vakfı’nın 25. Kuruluş yılını kutluyoruz. Her yıl ortaklaşa ağaç dikimleri gerçekleştiriyoruz. Çevre konusunda ortak çalışmalar yürütüyoruz. Yemyeşil bir Altınova’yı el ele vererek oluşturmayı amaçlıyoruz. İlçe genelinde yeşillendirme, ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Özellikle Hersek Bölgemizde ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecek” dedi.

 

“CİDDİ PROJELER”

 

Hersek Mahallesi, Hersek Lagünü çevresi ve askeri bölgeden devralınan Hersek Sahili alanlarında Altınova Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmaların önemine değinen TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan, “Çevre adına çok ciddi projeler ve çalışmalar gerçekleştiriliyor. Altınova Belediye başkanımız Dr. Metin Oral’ı duyarlılığından ve çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz.

 

“BİNLERCE FİDAN DİKİYORUZ”

 

Hersek Lagünü çevresinde yapılan çalışmalar çok önemli. Eskiden av alanı olan bölge bugün kuşların barınma ve üreme mekânı haline geldi. Belediye ciddi projeler geliştiriyor. Her yıl birlikte binlerce fidanı toprakla buluşturuyoruz. Askeri bölgeden belediyeye geçen bölgede yapılan çalışmalar da çok önemli. Altınova Belediyemize çevreye yaptığı katkılardan ötürü teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.