PINARHİSAR’LI ÜRETİCİLER ALTINOVA’YI GEZDİ

Kırklareli Pınarhisar ilçesi üreticileri, teknik gezi amacıyla Yalova’yı ziyaret etti. Üretim alanlarını gezen misafir çiftçilerin gezisi oldukça yararlı geçti.

 

Yalova Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün davetlisi olarak kente gelen Kırklareli Pınarhisar ilçesi üreticileri, tarımsal faaliyetleri yerinde görmek için Altınova’yı ziyaret etti.

 

KAYMAKAM ENGİN’E ZİYARET

 

Pınarhisar İl Genel Meclis Üyesi, Ziraat Odası Başkanı, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personelleri, köy muhtarları ve üreticilerden oluşan 38 kişilik heyeti kabul eden Altınova Kaymakamı Zafer Engin bu ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade etti. Altınova’nın tarımsal ürün çeşitliliği yönünden zengin bir ilçe olduğunu anlatan Kaymakam Zafer Engin teknik gezinin Pınarhisar’lı üreticilere faydalı olacağını söyledi.

 

 

ÇİLEK BAHÇELERİ GEZİLDİ

 

Misafirleri Altınova’da karşılayan Yalova Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Suat Parıldar, üreticilerin Yalova ve Altınova’da yapacakları ziyaretin başarılı geçmesi dileklerini iletti. Ziyaretin ilk bölümünde Sermayecik Köyü’nü ziyaret eden misafirler, Köy Muhtarı Resul Çiftçi ve köyde üretim yapan diğer üreticilerden, çilek üretiminin nasıl yapıldığı ve üretimde karşılaşılan sorunları dinledikten sonra örnek bir çilek bahçesini ziyaret ettiler.

 

KİVİ FESTİVALİNE DAVET EDİLDİLER

 

İkinci bölümde Kivi Bahçesi ve Soğuk Hava Deposu gezildi. Altınova ilçesinde dünden bugüne Kivi üretiminin nasıl geliştiğini, hasat edilen kivinin nasıl tasnif ve muhafaza edildiğini anlatan Altınova Kivi Birliği Başkanı Mustafa Tunalı, ziyaretçileri 28 Ekim tarihinde yapılacak Kivi Festivali’ne davet etti.

 

GÖÇ MÜZESİNE ZİYARET

 

Daha sonra Subaşı Beldesi’nde bulunan ‘Göç Müzesi’ ziyaret eden misafir üreticiler, Balkanlardan Subaşı Beldesine Göçün Hikâyesi Müze Sorumlusu Zeki Gürsu tarafından bilgilendirildi. Altınova ziyaretini tamamlayan üreticiler Yalova’ya geçtiler. Altınova Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mesut Ünal üreticiler arasında karşılıklı yapılan ziyaretlerin çok faydalı olduğunu ifade etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.