BAŞKAN SALMAN “GERÇEKLERİ YANSITTINIZ”

Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri tarafından kadına yönelik şiddetin anlatıldığı “Birde Bizden Dinleyin Belki Anlayabilirsiniz” isimli tiyatro gösterisi Yalova Belediyesi personeli için sahnelendi.

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve eşi Dilek Salman’ın katıldığı program kısa bir slayt gösterisi ile başladı. Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri slayt gösterisinin ardından sahneledikleri tiyatro gösterisinde bölüm bölüm şiddet gören kadınların yapmaları gerekenler ve hakları konusunda bilgilendirmelerde yapıldı. Yalova Belediyesi Aile Terapisti Serap Şenocak ve görevli aile terapistleri ve psikologlar, kısa repliklerle yapılan ve kadına şiddeti betimleyen tiyatro gösterilerinin sonrasında yapıcı açıklama ve bilgilendirmelerde bulundu.

 

 

Tiyatro gösterisinin sonunda Başkan Vefa Salman, organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik etti. Öğrencileri de ilk defa yaptıkları tiyatro gösterisi için kutlayan Başkan Salman; “Sahnelediğiniz oyun günümüzün gerçeklerini yansıttığının en büyük göstergesi. Keşke kadına şiddet ülkemizde bu kadar gündemde yer alan ve her akşam haberlerde karşımıza çıkan bir konu olmasa. Sizleri belediyemiz personeline ve bizlere sergilediğiniz tiyatro gösteresi için teşekkür ederim” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.