ÇEVRE FELAKETİ RESİMLERLE ANCAK BU KADAR ANLATILABİLİR

Yalova’lı ressam Nusret Özliman açtığı resim sergisi ile çağımızda yaşadığımız çevre felaketini tablolarına yansıttı. Sanat çevrelerinde çevreci kimliğiyle bilinen Nusret Özliman bir süre önce İstanbul’da açtığı sergisini doğup büyüdüğü Yalova’da da açtı.

Yurt dışında açtığı sergilerle de dikkatleri çeken Özliman “Bütün tablolarımda çevre konularında bir mesaj vermeye çalışıyorum. Neredeyse geri dönülmez bir noktaya geldik. İnsanları, kurumları uyarmaya çalışıyorum” dedi.

Sergileri gezen insanların çok etkilendiğini görmek kendisini mutlu ettiğini söyleyen Özliman artık kimsenin farkında değilim diyemiyeceğini, dünyayı bu hale getirenlerin bile gördükleri zararlardan kendilerini koruyamadıklarının altını çizdi.

Tema Vakfı Yalova Temsilcisi Faruk Tezcan “Çocukluğumuzda, gençliğimizde Nusret’le tertemiz denizi ve havası olan Yalova’da büyüdük. Şİmdi denizine girilemiyor. Havası Türkiye’nin en kirli 6 ili arasına girdi. Suyumuz yetmiyor. Yalova pazarında artık yerli ürün bulmak zorlaştı. Yalova arazilerini satıp üretimden koptu. Nusret Özliman’ın çevreye bu derecede duyarlı eserler ortaya koymasından dolayı kendisini kutluyorum. Yalova olarak böyle bir sanatçıya sahip olmak bana gurur veriyor” dedi.

ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler

5 Ekim 1951 Yılında Koçana doğumlu olan ve ne yazık ki 2 Nisan 2021 yılında hayat dersini bitirmiştir. Ses, Resim Sanatçısı, Gazeteci ve 1. Derece Devlet Memuru Emeklisi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: