KAYAN ÇİZGİ DOĞRULMUŞTUR

Akp hükümeti iktidara geldiği günden beri birçok hatalı ve yanlış politikalar içinde dolandı durdu. Sürekli kendi bildiğini okudu, içerisinde ki kurmayların kafalarıyla siyaset yapıp uyguladı. Bu süreçte Akp tek olduğundan ve dediğim deliklik yaptığından başta Mhp olmak üzere diğer siyasi partileri karşısına aldı ve sürekli bir çatışma iklimine girdi. Tabi girdiği bu döngüde hep bir yol arkadaşı edindi, edindiği yol arkadaşları ülkenin tümünü kapsayan yada herkes tarafından kabul görünen masum kişi yada kurumlar değildi. Peki, neden Akp 2002 den bu yana sürekli bir yol arkadaşı aradı kendisine basit çünkü tutarlı bir politika ile çıkmadılar yola, o dönemde ki boşluk onları iktidar yaptı.

 

Fakat yola çıktıkları hep dönemsel kahramanlardı ya da kendilerinin kahraman yaptıklarıydı. Fetö konusuna hiç girmek istemiyorum o zaten herkesçe malum.

 

Açılım sürecinde ve Bop denkleminde tamamen iç siyasetteki akranlarını boş verip yerine getirilmeyen bir söz dizisiyle aldatıldılar diğer deyimle kandırıldılar. Onların böyle dik çıkışları Mhpyi de kendilerinden soğuttu yolda yürüdükleri Mhp ye hep ters odaklardı. Durum böyle oluncada Mhp bir muhalefet partisi olarak yaptıklarının yanlış olduğunu Ülke çıkarlarına ters olduğunu zamanında uyarmış bu yapılanmalardan da zarar geleceğine en sert dille söylemiştir. Ama dediğim gibi dönemsel fikriyat ve politikalar olduğu için günü kurtaran politikacılar o dönemde de kendilerini savunmuştur.

 

Günümüze gelelim, ne değişti de Akp-Mhpnin çizgisine geldi. Çok basit birincisi Akp içinde ki siyasiler değişti ve otomatik olarak yanlış olan ne varsa uzaklaşıldı. Sonra 17-24 Aralık furyası başladı yine Mhp haklı çıktı peşine Hendekçiler ortaya çıktı açılımın yanlış olduğunu söyleyen Devlet Bahçeli yine haklı çıktı ve en sonunda 15 Temmuz ihaneti ortaya çıktı ve dedi ki Akp;kardeşim biz hep yanlış insanlarla yola çıkmışız hep başka fikriyatlara güvenmişiz bizim kurtuluşumuz içerde ve milli iradeden yana olan Mhp de.Bahçeli de bu adımı görünce şöyle düşündü dedi ki biz hep yanlış insanlara bıraktık bu ülkenin yönetenlerini hep yanlış kararlar aldırdık.Bu ülkeye zarar veriyor, iş böyle olunca artık birilerinin bu ülke yönetimine karışmasına müsaade etmeyeceğiz ve bizimle beraber yol  almalarını sağlayacağız dedi. İlk adımda gelince artık ortak bir Milliyetçilik etrafında ülkeyi savunma vakti gelmiştir dendi. Özellikle 7 Ağustosta ki o görüntü gerçekten düşmana korku dosta güven veren bir sahneydi.  O tarihten sonra zaten memleket emin ellerdeydi ve temizlik geç kalınmadan başlamıştır.Birileri sürekli neden oldu neden döndüonca söz söyledi bahçeli şimdi neden bir oldu tarzı söylemlerle karşımıza çıkıyorlar,şu kesin ki o dönem yapılan yanlışları yine yapsınlar yine Bahçeli aynı sertlikte cevap verecektir.Mevzu şu olmalı eskilerin deyimiyle; asıl olan bağı kurtarmak,bağcıyı dövmek değil.Bu söz galiba herşeyi özetliyor..

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.