TÜGVA YALOVA, CUMHURBAŞKANI İLE BULUŞTU

Türkiye Gençlik Vakfı İl Temsilciliği, Teşkilat Buluşmaları kapsamında 81 il yöneticisinin katılımı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etti.

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) 81 il ve ilçe yöneticilerinden oluşan 2071 kişilik grupla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gitti. Türkiye Gençlik Vakfı Yalova İl Temsilciliği yönetim kurulu üyeleri de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ziyaretine tam kadro katıldı. Ziyaret kapsamında konuşan TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, “Bizler Sayın Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda genç kardeşlerimize milli ve manevi değerler ışığında destek çıkmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

‘Yapılacak daha çok iş olduğunu görüyoruz’..

 

TÜGVA’nın kısa sürede kat ettiği mesafenin şahidi olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin tamamında gerçekleştirilen faaliyetlerle çeyrek milyon gencimize ulaşılmış olması elbette önemlidir ama ülkemizde yaklaşık 11 milyon ortaokul ve lise öğrencisi, 7 milyonun üzerinde üniversite öğrencisi, bir o kadar da çalışan gencimiz olduğunu düşündüğümüzde yapılacak daha çok iş olduğunu görüyoruz. Türkiye’nin 30 yaşın altında 38 milyonun üzerinde nüfusu bulunan bir ülke olarak geleceğine ümitle bakması ancak bu nüfusu bilinçli ve donanımlı şekilde yetiştirmemizle mümkündür” dedi.

 

 

‘Vakıf faaliyetleri bir gönül işidir’..

 

Eğitim ve öğretimin her işin başı olduğunu ancak bunun tek başına yeterli bulunmadığını vurgulayan Erdoğan, “Gençlerimize iyi bir eğitim ve öğretimle birlikte gönül dünyalarını dolduracak manevi bir iklim de sunmamız gerekiyor. Ruhsuz beden nasıl cesetten ibaretse gönül dünyası ihmal edilmiş bir gencimizin eğitim öğretimi de sadece maddi bilgilerle sınırlı kalır. Toplumların hedeflerine ulaşabilmeleri için bu iki hususun birlikte inşa edilmesi şarttır.” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda en büyük desteği TÜGVA gibi sivil toplum kuruluşlarından beklediklerini ifade etti. Vakıf faaliyetleri ve sivil toplum çalışmalarının bir gönül işi olduğunu, çok ciddi gayret, fedakârlık ve üretkenlik gerektirdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizde asırlardır var olan vakıf geleneğimizi yeni bir anlayışla çok daha kapsamlı bir sivil toplum müktesebatına dönüştürüyoruz.” dedi.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.