BAŞKAN SALMAN, “ÖZGÜR KADINLAR ÖZGÜR TOPLUMLAR OLUŞTURUR”

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Kadınların güven ve huzur içinde yaşadığı bir ülke yaratmanın hepimizin görevi olduğunu belirten Başkan Salman; “Uluslararası sözleşmelere ve ulusal düzeyde takip edilen politikalara rağmen kadınlar dünyanın her yerinde şiddete ve ayrımcılığa uğramaktadır. Siyasette, karar mekanizmalarında, ekonomide, eğitimde erkeğe göre ikinci konumda kalmaya devam etmektedirler. Ortak amacımız, nüfusun yarısını oluşturan kadınlarımızı diğer yarısı ile eşit konuma getirmek için çözümler geliştirmeliyiz.

 

Kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık meselesinde, toplum olarak vicdani ve ahlaki bir adalet anlayışına ve kabulüne ihtiyaç duymaktayız. Daha insan hakları merkezli, yaşanabilir bir dünya için kadının etkinlik alanının güçlendirilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk ve benzeri alanlarda fırsat ve olanaklardan eşit düzeyde yararlanması, kadın ve erkeğe verilen hakları, yüklenen sorumlulukları adil bir biçimde dağıtmalıyız.

 

Bizler özgür kadınların, özgür toplumlar oluşturacağına olan inançla kadınlarımızın mücadelesine her zaman yanlarında olduk omuz verdik ve onların bu mücadelesinin sesi olmaya, sözü olmaya gayret ettik, etmeye de devam edeceğiz.

 

Toplumun her alanında, siyasette, ekonomide, üretimde, eğitimde yaşanan cinsiyet ayrımcılığının ve kadın cinayetlerinin son bulduğu daha çağdaş, daha özgür ve daha güçlü bir ülke olmanın özlemi ile tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.