GELECEĞİN SAĞLIKÇILARI MÜDÜR TOSUN’U AĞIRLADI

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun Tıp Bayramı’nı kutlamak için Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan öğrencilere misafir oldu.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun’a Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Karadağ ve kurum müdürlerinin eşlik ettiği ziyaretteokul bünyesinde bulunanilkyardım atölyesinde incelemelerde bulundu. Burada bulunan bölüm öğrencileri Müdür Ali Tosun’un tansiyonunu ölçtüler. Ayrıca CPR maketi üzerinde temel yaşam desteği yapan öğrenciler teorik bilgilerini uygulayarak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’a görsel sağlık şöleni sundular.

 

 

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun Tıp Bayramı nedeniyleşu ifadelere yer verdi:

 

İnsanların mutlu ve kaliteli bir hayat sürmelerinin ilk koşulu, sağlıklı birey olmalarından geçer. Bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler ülkemizin kalkınması ve refahın artmasına, dolayısıyla eğitimin seviyesinin yükselmesine önemli katkılar sunar.

 

İnsanı yaşatmayı, insanlığa daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunmayı amaç edinen, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına bu onurlu mesleği her koşulda büyük özveriyle yerine getiren Türk hekimleri, milletimizin iftihar kaynağıdır.

 

 

‘Sağlıklı bireyler ve sağlıklı nesiller’ hedefiyle çıktığımız bu yolda; gelişen teknolojiyle birlikte tıp bilimindeki yenilikleri, ülkemizin dört bir köşesinde toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi içininsanımızın hizmetine sunan sağlık çalışanları büyük öneme sahiptir.

 

Kalplerimizin Afrin’de, vatanımızın birliği ve geleceğini güvenceye almak için kahraman askerlerimizle birlikte attığı bu günlerde; onların yaralarını saran, hayatlarını kurtaran, vatanperver hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızdan oluşan tıp ordumuzun vefakar neferleri başta olmak üzere tüm hekimlerimiz ile sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutluyor, bu mesleğe verdikleri emeklerden dolayı hepsine teşekkürlerimi iletiyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.