ÖRENCİK’TE CEVİZ FİDANLARI DAĞITILDI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında Altınova ilçesi Örencik Köyünde 11 üreticiye 50 dekar alana dikilmek üzere 1250 adet ceviz fidanı dağıtıldı.

 

Yalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan  İl Özel idare destekli,  “Yalova İlinde Meyvecilik Faaliyetlerinin Geliştirilmesi ve Çeşitlendirilmesi” projesi kapsamında Altınova ilçesi Örencik Köyünde Ceviz Fidanları dağıtıldı.

 

 

“ÖRENCİK CEVİZ İLE ANILACAK”

 

Altınova Kaymakamı Zafer Engin çok güzel bir çalışma olduğunu, emeği geçenlere teşekkür ettiği ve bu tür projelerin devamını beklediğini belirtti.

 

İl Gıda Tarım Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar ise, “Sermayecik nasıl çilek ile anılıyorsa Örencik de artık ceviz ile anılacak. İl Özel İdaremizin de desteğiyle her köyümüzü bir ürün ile özdeşleştirene kadar çalışmalarımız devam edecek” dedi.

 

GENİŞ KATILIM

 

Fidan dağıtım törenine; Altınova Kaymakamı Zafer Engin, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, İl Genel Meclisi üyeleri Ali Çorbacı ve Mustafa Tunalı, İl Özel İdare Şube Müdürü Selahattin Aras, İl Gıda Tarım Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar, Altınova İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personelleri Remzi Övüngen, Muharrem Kutay ve İdris Ay ile Örencik Köy’ünden üreticiler katıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.