BAŞKAN SALMAN, “BERAT KANDİLİ BİZLERE RAMAZAN AYINI MÜJDELEMEKTEDİR”

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Berat Kandili nedeniyle yayınladığı mesajda bu mübarek günlerin tüm insanlığa barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesi temennisinde bulunarak şunları söyledi;

 

“Yüce dinimiz olan İslam’da 3 aylar olarak bilinen mübarek Recep, Şaban ve sonuncusu olan Ramazan ayına sayılı günlerin kaldığını bizlere Berat Kandili müjdelemektedir. Bugün idrak edeceğimiz Berat Kandili vesilesiyle, insanlık onuruna yaraşır, aydınlık dolu bir geleceği inşa etmek için bizler bir kez daha ellerimizi semaya uzatıyoruz. Bütün mübarek gün ve gecelerde olduğu gibi Berat Kandili de insanlar arasındaki sevgi ve saygı bağını, dayanışma ruhunu pekiştiren, birlik ve bütünlüğümüzü, huzur ve esenliğimizi geliştirmemize vesile olan özel ve müstesna gecelerden biridir. Böylesi mübarek gecelerde toplumsal sorumluluğumuzun da farkına vararak dayanışma ve yardımlaşma içinde birbirimizi sevmeli, kini ve nefreti sevgiye; bencilliği fedakarlığa dönüştürerek bütün güzellikleri birlikte paylaşmalıyız.

 

Sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluğu, dayanışmayı ve kardeşliği esas alarak ve bu anlayışla acının, gözyaşının terörün, şiddetin ve umutsuzluğun yerini, huzur, barış, umutla yaşama sevinci getirmesi temennisiyle tüm hemşerilerimin ve İslam Aleminin mübarek Berat Kandilini kutluyor, milletimizin birlik ve beraberlik duyguları içerisinde, sağlıklı, mutlu, huzur ve barış dolu günler geçirmesini diliyorum.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: