“KÖY-KENT EL ELE”

Atatürk Anadolu Lisesi Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Kulübü tarafından başlatılan, “Köy Kent El Ele” yardım kampanyası çerçevesinde toplanan yardımlar, Sivas Merkez Ovacık ve Gazibey Köyü okullarına ulaştırıldı.

 

Yalova Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Kulübü tarafından başlatılan, “Köy Kent El Ele” yardım kampanyası çerçevesinde öğrenci, öğretmen, veliler ve yardımseverlerden toplanan yardımlar, Sivas Merkez Ovacık ve Gazibey Köyü okullarındaki öğrencilere ulaştırıldı.

 

 

124 ÖĞRENCİYE YARDIM

 

Yardım kapsamında öğrencilerimize yaklaşık 30 bin lira tutarında giyecek ve kırtasiye yardımı yapıldı. Atatürk Anadolu Lisesi Heyeti, ilk olarak Gazibey Köyü ardından Ovacık Köyüne ziyarette bulundu. Gazibey Köyünde 21 öğrenciye, Ovacık Köyünde 103 öğrenciye olmak üzere toplam 124 öğrencimizin mutluluğuna ortak olundu.

 

KARDEŞLİK RUHU

 

Yardım malzemelerini Yalova Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Günseli Kaya ve Almanca Öğretmeni Hakan Tecer okulları adına teslim ederken, Yalova’dan Sivas’a uzanan kardeşlik ruhuna değinerek, okullarının bu tür değerlere dayalı çok sayıda çalışma yaptıklarının altını çizerek, yürekleri kocaman öğrencilerinden, velilerimizden ve öğretmen arkadaşlarından Sivas’a selam getirdiklerini ilettiler. Aslen Yalovalı olan ve ilk kez Sivas’a geldiğini belirten Müzik öğretmeni Günseli Kaya, Sivas’ın çok tarihi bir dokuya sahip olduğunu ve insanlarının da çok sıcakkanlı olduğunu ifade etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: