ÖNDER PROJE “SANAT SOKAĞI”

19 Temmuz İlkokulu’nun başlattığı ve örnek bir proje olan ‘’Sanat Sokağı’’ tamamlandı. Sanat Sokağı’nın açılışına Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, MHP İl Başkanı Hasan Topçular, AKP İl Başkanı Fikri Demirel, Marmara Eğitim Kurumları Okul Aile Birliği Üyeleri ve pek çok davetli katıldı.

 

 

Açılışta konuşmalarını yapan Okul Müdürü Tülin Ayrım ‘’ Okulumuzun misyonu olan ‘Eğitim sevgi ile başlar’ parolasıyla öğrenci ve veli memnuniyeti oluşturmaktaki kararlılığı, modern alt yapısı ve öğrenci merkezli eğitim uygulamaları ile Türkiye’ye model oluşturmak, Dünya’da isim yapmış eğitim kurumlarından biri olmak, sanat etkinliklerini ve kültürel etkinlikleri eğitim programlarıyla birleştiren, kültür sanat merkezi niteliği kazanmış bir okul ortamı oluşturmaktı.’’

 

‘’ Bu misyon doğrultusunda ve Yalova Valiliği tarafından çocukları, gençleri bağımlılıktan kurtarmak, kötü alışkanlıklara düşmelerine engel olmak amacıyla yürütülen çalışmalar doğrultusunda, bizler de küçük yaştaki öğrencilerimizi bağımlılıktan korumak, serbest zamanlarını daha etkili ve faydalı değerlendirebilmelerini sağlayarak kendi yeteneklerini fark edip bu alanda ilerlemelerini sağlamanın önemli olduğu düşünülerek Sanat Sokağı oluşturma fikri ortaya çıkmıştır.’’ Dedi.

 

Yiğit Kızılkaya Marmara Koleji öğrencisi iken geçirmiş olduğu hastalıktan dolayı küçük yaşta hayatını kaybetti. Marmara Eğitim Kurumları Okul Aile Birliğinin Yiğit Kızılkaya’nın adını yaşatmak için bir proje düşünürlerken ‘’Sanat Sokağı’’ projesini gördüklerini ve projeye destek olduklarını söyledi ve ‘’ Sanat Sokağı projesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

 

 

Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun ‘’ Bu yıl Sayın Valimiz Tuğba Yılmazın önderliğiyle başlatmış olduğumuz her türlü bağımlılıkla mücadele için spor, sanat ve kültürel etkinlik projemizin hayat bulduğu bu projeyi çok önemsiyoruz. Eğitim camiası olarak her türlü bağımlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu noktada bizlere destek olmak isteyen hayırseverlerimiz, sponsorlarımıza her zaman ihtiyaç vardır. Eğitim sadece Milli Eğitim Müdürlüğüne bırakılacak bir kavram da değildir’’ Dedi.

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ‘’ Burada eskiden köylerde imece vardı. Konuşulanları dinleyince o ’imece’ kelimesinin altının bu projeyle ne kadar güzel doldurulduğunu gördüm. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.’ ama bu sadece özel okullarda olmayıp da devlet okullarında da bu şekilde canlandırılması çok anlamlı. Maddi manevi desteği olan herkese teşekkür ediyorum.’’ dedi.

 

Okul öğrencilerinin dans gösterileri ardından okul içinde devam eden programda Sanat Sokağı gezildi. Öğrencilerin çalışmaları izlendi. Gösteriler yapıldı.

 

 

Haber ve Foto: Ali Hasan Işık

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.