TEKNİK DREKTÖR İLKAY MARGIÇLI “HEDEFİMİZ BAL LİGİNDE MÜCADELE ETMEK”

Yalovasporun olası baraj maçı oynaması nedeni ile sürdürdüğü çalışmaları için Bilecik temsilcisi Osmaneli Belediyespor ile oynadığı hazırlık maçı öncesi Teknik direktör İlkay Margıçlı ve yönetici Yalçın Tekin Çetin ile yaptığımız görüşmede amaçlarının Yalovaspor’u laik olduğu profesyonel lige taşımak amacı ile ilk adım olarak Bölgesel Amatör Lige çıkmak olduğunu bu konuda çalışmalarına devam ettiklerini söylediler.

 

 

Yalova sporda Hedef Bölgesel Amatör Lig bu amaç ile Bilecik şampiyonu Osmaneli belediye spor ile hazırlık maçı oynadı.

 

2016- 2017 Yılı TFF Bölgesel Amatör Liginden Süper amatör lige düşen Yalovaspor 2017-2018 Yalova Group Tayfun  Erbul Süper amatör liginde na mağlup olarak tamamladı.

 

BAL ligi statüsüne göre bölgemiz takımları 12. grupta mücadele eden takımlarımız Altınova spor ve Kadıköy spor sıralamada hangisi alt sırada kalırsa Yalova spor ile baraj maçı oynayacak. Fakat bu gruptaki temsilcimiz Altınova Belediye spor ligi şampiyon olarak tamamladığı için o da statü gereği diğer grup temsilcileri ile 3. lige yükselme maçı oynayacak eğer Altınova Belediye spor 3. lige çıkmayı başardığı taktirde Yalova sporda direkt olarak BAL ligine baraj maçı oynamadan çıkmaya hak kazanacak, aksi taktirde ise Kadıköy spor ile baraj maçı oynayarak lige çıkmak için mücadele edecekler. Lig maçlarının son ermesi ile Altınova Belediye sporun konumunun belirlenmesi için zaman zarfı içerisinde olası baraj maçı oynamak durumu için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yalova spor bu hazırlıklarını Bilecik Süper amatör şampiyonu Osmaneli Belediye spor ile Atatürk stadyumunda Perşembe günü hazırlık maçı oynadı. Karşılaşmayı Yalova spor 3-2 kazanarak hedeflerinin BAL ligi olduğunun mesajını verdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.