ALTINOVA DH’DE STATÜ DEĞİŞİKLİĞİ

20 yatıklı olarak inşa edilen Altınova Devlet Hastanesi’nde statü değişikliğine gidildi. Hastane bir kademe üste çıkartılarak uzman doktor atandı.

 

Altınova Devlet Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Servisi hizmete girdi. Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, hastanenin tam donanımlı ve tam gün hizmet vermesi yönünde çalışmaların devam ettiğini söyledi.

 

 

“UZMAN SAYISI ARTACAK”

 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Aysun N. Beyazıt Altınova Devlet Hastanesi’ne atanarak, yeni görevine başladı. Altınova Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Özlem Kalak, “Hastanemizde uzman sayısının artırılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Yatak sayımızda da bir artış olacak. Böylece bölgemize daha kaliteli ve faydalı hizmet verebileceğiz” dedi.

 

İLK ZİYARET BAŞKANLARDAN

 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Aysun N. Beyazıt Altınova Devlet Hastanesi’nde ilk kutlayan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer oldu. Uzm. Dr. Aysun N. Beyazıt’ı odasında ziyarete eden Başkan oral ve Zafer, kendisine çalışmalarında başarılar diledi.

 

“HEDEF TAM DONANIMLI HASTANE”

 

Yakın zamanda laboratuvarve röntgen birimini hizmete sokulduğunu hatırlatan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Altınova İlçemize ve bölgemize hizmet vermekte olan hastanemizin kategori değişimini sayın bakanımıza iletmiştik. Bu çalışmalar neticesini vermeye başladı. İnşallah Sağlık Bakanımızın teveccühleriyle Altınova Devlet Hastanemizi tam donanımıyla tam gün hizmet veren devlet hastanesi statüsüne kazandırarak Altınovalı Hemşerilerimize ve bölge halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

 

TEŞEKKÜR

 

Altınova Devlet Hastanesi’nin faaliyete geçmesiyle ilçenin en önemli eksikliğinin giderildiğini ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Hastanemizin ilçemize kazandırılmasında ve geliştirilmesinde büyük emekleri olan hükümetimize, Milletvekilimiz Fikri Demirel’e, AK Parti İl Başkanımız Yusuf Ziya Öztabak’a, İlçe Başkanımız Hasan Zafer’e ve parti teşkilatlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.