‘BİZ O ŞARKILARIN TAMAMIYIZ’

İlk Oy Hareketi Yalova Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, “Gençler yeni hükümet sisteminde ilk oylarını kullanacak ve belki de ilk defa 18 yaşında seçilme hakkına sahip olacaklar” dedi.

 

İlk Oy Hareketi Yalova Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, demokratik rejimin en meşru hakkı olan ‘Oy Hakkı’nı tüm gençlerin kullanması gerektiğini belirtti.

 

 

Özyılmaz, yeni hükümet sisteminde ilk oylarını kullanacak olan gençlere şunları söyledi: “Ülkenin yönetiminde söz sahibi olan biz gençler, 16 Nisan 2017 Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve seçilme yaşının 18’e indirilmesi ile gençler artık mecliste söz sahibi olacaklardır. Gençler yeni hükümet sisteminde ilk oylarını kullanacak ve belki de ilk defa 18 yaşında seçilme hakkına sahip olacaklar. Bu ilk oy hareketi ile, gençler de demokratik rejimde yer alacaklar. Demokratik rejimde vatandaşın en meşru hakkı oy kullanmaktır. Demokrasi adil bir rejimdir. Devlet erkanı ile benim oyum aynı değere sahiptir. Sakın benim oyumla ne olacak deme! Oy vebaldir. Eşit haklarda değerlendirilen bu oy, ülkemizin kaderini belirleyecek. Ülkemizin aydınlık yarınları, geleceğin mimarı sevgili genç kardeşim! Ülkemizin kaderini birlikte belirleyeceğiz. Türkiye’den 23 milyon genç seçmen bulunuyor. Gücümüzün ve yapabileceklerimizin farkındayız. Dününden ders al, bugününün kıymetini bil, yarınına oy ver! Söz uçar; yazı hep burada. O yüzden yaz dostum! Herkesin çok sevdiği bir şarkı vardır. İşte biz o şarkıların tamamıyız. Farklı iklimlerin, farklı rüzgârların, farklı noktaların, farklı zevklerin bir araya geldiği bulvarız. Herkesin sevdiği notaların buluştuğu ortak paydayız. Tek bir plakta takıldığımızı sanma, bütün başkalıkların yanındayız. Yaz dostum! Şimdi en’leri bir yapma vakti!”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.