JANDARMA KURULUŞUNUN 179’UNCU KURULUŞ YILINI KUTLADI

Yalova Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tören sabah saat 10;00 da Üst teğmen Serkan Şahiner ‘in sunuş konuşması ile başladı. Şahiner; Değerli konuklar; Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vurguladığı gibi her zaman yurt, ulus ve Cumhuriyete, aşk ve sadakatle bağlı, tevazu fedakârlık ve feragat örneği bir kanun ordusu olan Jandarma genel komutanlığının 179’uncu kuruluş yıldönümü kutlama törenine hoş geldiniz. Daha sonra Atatürk anıtına çelenk koyma, saygı duruşu ve ardından istiklal marşı söylendi.

 

 

Jandarma genel komutanı Arif Çetin’in Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili ve Cumhur başkan adayı Muharrem İnce’nin yolladığı kutlama mesajları okundu. Mesajların okunmasının ardından kürsüye gelen, Yalova İl Jandarma komutanı Albay Ali Gemalmaz günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; Başarılarla dolu 179 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı kuruluşundan bu güne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleri ile ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır.

 

Jandarma genel komutanlığının tüm personeli görevlerini icra ederken ve hizmetleri yürütürken her zaman ve her yerde yürürlükteki kanunları ve nizamları kendisine rehber almakta ve her türlü çözüm ve tedbiri hukuk düzeni içinde aramakta olduğunu belirten Albay Ali Gemalmaz sözlerine şöyle devam etti; Atatürk ilke ve inkılâplarının ışığında hukuk devletinin kurallarına uygun, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine saygılı, halkın memnuniyetini sağlayacak şekilde güvenlik hizmeti sunmayı benimseyen ve halkımızla bütünleşmiş. Modern teknolojinin bütün imkanlarını etkinlikle kullanabilen, milli ahlaki, ve mesleki değerlerle yetişmiş personeliyle üstün bir vazife anlayışı ile büyük bir sorumluluk duygusuyla verilen tüm görevleri yerine getirme gayret ve azim ve inancı içerisindedir. Jandarma Teşkilatının 179’uncu kuruluş yıldönümü vesilesi ile başta ulu önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ulusumuzun birlik ve beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anar, Jandarma teşkilatının fedakâr personel ve ailelerine sağlık ve esenlikler dilerim.

 

179 yıldır ulusuna ve ülkesine hiçbir karşılık beklemeksizin fedakârca ve kahramanca hizmet eden tarihi şan ve şeref ve üstün başarılarla dolu, kanun ordusu Jandarma genel komutanlığının tüm personeli adına, bu mutlu günümüze teşriflerinden dolayı en derin saygılarımı sunarım dedi. Kutlama programı şiir okunmasının ardından tören sona erdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.