LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI‘NA KATILAN ÖĞRENCİLERE KATILIM BELGELERİ TÖRENLE VERİLDİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan “Lider Çocuk Tarım Kampı” faaliyetleri kapsamında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce 9-11 Mayıs tarihleri arasında 3 gün boyunca kampa alınarak değişik etkinlikler gerçekleştirilen Çınarcık İlçesi Koruköy Beldesi Gülkent İlkokulundan 45 öğrenciye Katılım Belgeleri ve hediyeleri törenle verildi.

 

Gülkent ilkokulu konferans salonunda yapılantörene İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun,  İl Müdür Yardımcısı İrfan Sakinci,  Çınarcık İlçe Müdürü Hakan Demirhan, Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Karadağ, Gülkent İlkokulu Müdürü Nedim Karabacak ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Belge töreninden önce öğrencilerle 3 gün boyunca kampta gerçekleştirilen etkinliklerin yer aldığı video gösterildi. Öğrenciler videoyu ilgiyle izledi.

 

 

İl Gıda tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar törende yaptığı konuşmada kendilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği ve bu yılın teması olan Beslenme ve Biyolojik Çeşitlilik Projesi kapsamında “Yenilebilir Yabani Bitki Türleri” konularında bilgiler vererek birlikte çok güzel zaman geçirdiklerini ifade etti ve  öğrencilerin kampta öğrendiklerini arkadaşlarına da anlatmalarını istedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’da yaptığı konuşmada görebildiği kadarıyla öğrencilerin kamp süresince oldukça eğlendiklerini ve tarımla ilgili bir çok bilgiyi öğrendiklerini, son zamanlarda İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile öğrencileri bilinçlendirmek amacıyla bir çok protokol imzaladıklarını ve bu kampın gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkürlerini ifade etti.

 

Konuşmaların ardından protokol tarafından kampa katılan öğrencilere katılım belgeleri, 3 günlük kamp süresince çekilen fotoğraf ve görüntülerin yeraldığı cd ler ve sırt çantaları verildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.