BAŞKAN ÖZTABAK ‘YALOVA’DA HİZMET SERÜVENİ DEVAM EDECEK’

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’de yemin etmesinin ardından başladığını ifade ederek yeni sistemin kuvvetler ayrılığı için önemli olduğunu ve meclisin gerçek anlamda gücüne kavuştuğunu dile getirdi.

 

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, yeni sistem ile birlikte tüm Türkiye’de olduğu gibi Yalova’da nasibini alacak ve hizmet serüveni katlanarak devam edeceğini ifade ederek, “Bizler çıktığımız bu kutlu olda halkımıza hizmetkar olmak için var gücümüz ile çalışıyoruz. Bu anlamda Yalovalı hemşerilerimiz de bizleri hiç yalnız bırakmadılar.  İl Başkanlığımız, Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol’un yanı sıra partimizin tüm kademeleriyle birlikte yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

‘YENİ SİSTEM İSABETLİ BİR TERCİHTİR’

 

Başkan Öztabak, “Milletimiz 24 Haziran’da bir kez daha kendisine hizmet etmek üzere tercihini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ve AK Parti’den yana kullandı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi zorlama değil, tarihin bizi yönlendirdiği isabetli bir tercihtir. Geçmişte yol açtığı siyasi, sosyal, ekonomik kaoslar sebebiyle ülkemize çok büyük bedeller ödeten sistemi artık geride bırakıyoruz. Millet olarak bir olduk, iri olduk, diri olduk, kardeş olduk, her birlikte Türkiye olduk ve böylece tüm engelleri aştık, tüm tuzakları bozduk. ‘Bismillah’ diyerek adımını attığımız yeni başlangıcımızın ilk imtihanı, 2023 hedeflerimize ulaşmak olacaktır. Yeni dönemde Türkiye demokrasiden temel hak ve hürriyetlere, ekonomiden büyük yatırımlara kadar her alanda daha ileri gideceğinden kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

 

‘HAYIRLI UĞURLU OLSUN’

 

Yeni dönemde ülkemizin sosyal devlet niteliğini çok daha güçlü hale getirileceğini dile getiren Başkan Öztabak, “Her türlü hak ve özgürlükten, ülkemizin sahip olduğu tüm zenginliklerden, köken, inanç, meşrep, bölge, şehir farkı olmaksızın, vatandaşlarımızın tamamının yararlanmasını sağlayacağız. En büyük zenginliğimiz insanımızdır. Çalışkanlığı ve üretkenliğiyle herkesi kendine hayran bırakan insan kaynağımızı eğitimle, teşvikle daha etkin şekilde kullanmak için gereken her adımı atacağız. En önemli önceliklerimizden biri, nerede durduğunun ve nereye gitmek istediğinin şuurunda nesiller yetiştirmek olacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin tüm Türkiye’ye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.