YALOVA VALİSİ TUĞBA YILMAZ’DAN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı yayınladı.

 

Vali Yılmaz mesajında; “Toplumun, kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin etmek demokratik ülkelerin en belirgin göstergesidir. Türkiye’de son 16 yılda, özgür bir basının oluşmasına çok önem verilmiş, ülkemizin demokratikleşme ve insan hakları alanında kat ettiği büyük değişimin yanı sıra, haber alma ve ifade özgürlüğünde de çok önemli reformlar gerçekleştirilmiştir.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.” sözü basının önemini ve basın mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğu en güzel şekilde ortaya koymaktadır. 

 

Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokrasilerin en büyük güvencesidir. Tarafsız yerel ve ulusal basın kuruluşlarımız, ülkemizin birliğine, beraberliğine, devletimizin bekasına, milli irademize ve demokrasimize kasteden darbe girişimine karşı, halkımızın doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirilmesini sağlamış olup, milli birlik ve bütünlüğümüzü koruyucu tutum ve yayınlarından dolayı her türlü övgü ve takdiri hak etmektedir.

 

Bu düşüncelerle 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlar, İlimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine, kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden, ülkemizde muhabirinden genel yayın yönetmenine kadar basın camiasının her seviyesinde hukuk içinde özgür ve tarafsız bir şekilde görev yapan, ulusal ve uluslararası arenada kamuoyunun bilgilenme hakkından yararlanması için gayret eden, bu uğurda hiçbir özveriden kaçınmayan değerli basın mensuplarımıza çalışmalarında başarılar dilerim.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.