30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümü Yalova’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

Zafer Bayramı Etkinlikleri Valilik Törenleriyle Başladı

 

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan etkinliklere Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Yalova protokolü katıldı. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Atatürk Heykeli’ne çelenk bıraktı.

 

Kutlama töreni, günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla başladı. Halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile devam eden törende askeri bando tarafındançalınan marşlar da vatandaşların beğenisini topladı. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda ki törenin ardından Başkan Salman ve protokol üyeleri, Yalova Valiliği’nde düzenlenen programda vatandaşlarla bayramlaştı. Akşam saatlerinde Yalova Valiliği tarafından Uygulama Oteli’nde düzenlenen resepsiyona da eşi Dilek Akdeniz Salman ile birlikte katılan Başkan Salman, Yalova protokolü ve vatandaşlarla bir araya geldi.

 

 

Yalova Belediyesi Mevlid-i Şerif Okuttu

 

Yalova Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı için düzenlenen etkinlikler akşam saatlerinde başladı. Bu coşkunun 96. Yıldönümünde Yalova Belediyesi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz için Merkez Caminde Mevlid-i Şerif okuttu.

 

Başkan Salman İkramlıkları Vatandaşlara Dağıttı

 

Resepsiyonun ardından kutlamaların yapılacağı 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’na gelen Başkan Salman, Yalova Kent Müzesi önünde vatandaşlara seslenerek bayramlarını kutladı. Konuşmasının ardından vatandaşlara, eşi Dilek Akdeniz Salman ile birlikte aziz şehitlerimizin anısına helva dağıtımı yapan Başkan Salman, gecenin sonunda gerçekleştirilen havai fişek gösterisini yine vatandaşlarla birlikte izledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.