YALOVA VALİSİ TUĞBA YILMAZ’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Türk milletinin mâziden âtîye hiçbir surette taviz vermediği hürriyet idealini canı pahasına müdâfaa ettiği, yokluk içinde var olma mücadelesini verdiği,Cumhuriyetimizin müjdecisi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96.yılını idrak etmenin gururunu yaşamaktayız.

 

Aziz Milletimizin şanla, şerefle, başarılarla dolu tarihinde yeni bir dönemin kapılarını aralayan Malazgirt Zaferi’nin kazanılmasını sağlayan ortak ideallerimiz ve müştereklerimiz, Cumhuriyetimizin kuruluşu sırasında da en büyük yol göstericimiz olmuştur. Aziz Milletimizin Malazgirt’te başlattığı şanlı yürüyüş, karşılaşılan tüm zorluklara rağmen kazanılan zaferlerin ardından Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlanmıştır.

 

Aziz Milletimiz, tarihi boyunca imkânsızlıklar içinde olduğu anlarda dahi, milli ve manevi değerlerine canı pahasına sahip çıkmış, varlığına kastedilmesine asla izin vermemiştir.30 Ağustos Zaferi, özellikle ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odakları için bir ders olmalıdır. 30 Ağustos, “YA İSTİKLAL YA İZMİHLAL” tercihiyle baş başa bırakılan, ölürsem Şehit, kalırsam Gazi olurum anlayışıyla hareket eden bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlığı ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır. Bugün de, birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize ve geleceğimize yönelik tehditlerle karşı karşıyayız. Ancak bilinmelidir ki gerek 15 Temmuz hain darbe işgal girişimine karşı gösterilen kahramanlık, gerekse son dönemde ekonomik tehdit ve saldırılar karşısında Aziz Milletimizce sergilenen birlik ve beraberlik, bu topraklarda “Büyük Taarruz” ruhunun ne kadar diri olduğunun en büyük ispatıdır.

 

30 ağustos Zafer Haftası vesilesiyle, bu zaferi bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren Aziz Şehitlerimizi  ve 15 Temmuz hain darbe  gecesinde  tanka, tüfeğe ve mermiye iman dolu göğsü ile karşı koyan ve şehadete erişen Demokrasi Şehitlerimizi rahmetle, Kahraman Gazilerimizi minnetle yad ediyor,  30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.