KADINLAR MATİNESİ KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR

Yalova Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Kadınlar Matinesi’ etkinliği kaldığı yerden devam ediyor. Geçtiğimiz yıl art arda gelen şehit haberleri nedeniyle iptal edilen organizasyon bu yıl Bayraktepe Sosyal Tesislerindeyeniden başladı. Yalova’nın sevilen sesi Hakhan’ın sahne aldığı organizasyona Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman eşi Dilek Salman’la birlikte katıldı.

 

 

Her Çarşamba günü saat 13.00-17.00 arasında Bayraktepe Sosyal Tesislerinde Yalovalı kadınlar için düzenlenen “Kadınlar Matinesi”ndeBayraktepe Mahalleli kadınlar buluştu. Hakhan’ınşarkıları eşliğinde kadınlar gönüllerince eğlendi.

 

Tüm organizasyonlarda olduğu gibi matineye eşi Dilek Salman ile katılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman burada kadınlara hitap etti. Başkan Salman konuşmasında şunları dile getirdi;  “ Kadınlar matinesine gelen şehit haberleri dolayısıyla ara vermiştik. Bayraktepe Sosyal Tesislerimizde sizlerin yoğun katılımı sayesinde çok güzel bir manzarayla yeniden başladık. İlk kadınlar matinesini burada yapmaya karar verdik. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürümüz Mustafa Kır ve ekibi bana dediler ki başkanım havalar daha fazla bozmadan tekrar yapalım bu yönde kadınlarımızdan talepler var. Bizden önce yatırımlarda etkinliklerde hep merkezde yapılırdı. Artık her mahalleye eşit hizmetin gittiği gibi etkinlikleri de her mahallemize yaymaya başladık.”

 

Kenar Mahallelerde Daha Fazla Hizmet Vermenin Mutluluğunu Yaşıyorum

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman sözlerine şöyle devam etti; “Bundan sonra aynı şekilde Bayraktepe Mahallesine de, Bağlarbaşı Mahallesine de, Kazımkarabekir Mahallesine de, İsmetpaşa Mahallesi de, Seyrantepe Mahallesine de daha fazla yol yapmaya, kaldırım yapmaya, alt yapı yapmaya, çocuk parkı yapmaya o mahalleye ne lazımsa onu yapmaya devam edeceğiz. Biliyorsunuz arka tarafa da taziye evi yaptık. Aynı taziye evini İsmetpaşa Mahallesine de, Mustafa Kemalpaşa Mahallesine de yaptık. Şimdi Seyrantepe Mahallesive Adnan Menderes Mahallesine yapacağız. 2-3 ay içerisinde tamamlayacağız bunun müjdesini şimdiden vereyim.”

 

 

 

Herkese Eşit Mesafeli ve Hakkaniyetli Davranıyorum

 

Vefa Salman Belediye Başkanı olduktan sonra Yalova şunu gördü. Vefa asla ve asla insan ayırmıyor,genç-yaşlı ayırmıyor, kadın-erkek ayırmıyor,herkese eşit mesafeli adaletli ve hakkaniyetli davranıyor” diyen Başkan Salman;“Bunu bana her gelen yaşlısı genci söylüyor. Bende bundan büyük mutluluk duyuyorum. Bu Vefa Salman belediye başkanı olduğu sürece devam edecek. Seçime altı ay gibi bir zaman kaldı. Geçen akşam bir toplantı yaptım. 5000 kişi sağ olsun soğuk havaya rağmen beni orada yalnız bırakmadınız. Halka sordum. Benim belediye başkanlığına devam etmemi istiyor musunuz dedim. Halk da devam dedi. Bu mahallenin kadınları istiyor mu? Alkışlar devam diyor, bizde devam edeceğiz. Vefa Salman, Yalova ve Yalovalılara kurban olsun. Siz istediğiniz sürece ben belediye başkanlığına devam edeceğim. Bunu sizlerle paylaşarak, sizleri dinleyerek yapacağım. Çünkü ilk çıktığımda yola ‘Birlikte Yöneteceğiz, Sevgiyle Büyüteceğiz’ dedim. Aynı şekilde devam ediyorum. En kötü gününüz böyle olsun. Allah çoluğunuzla çocuğunuzla, torunlarınızla nice mutlu sağlıklı yıllara eriştirsin. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

 

Konuşmanın ardından programa devam eden Hakhan, Yalovalı kadınlara eğlenceli dakikalar yaşattı. Programın sonunda çiçek kenti Yalova’da yetiştirilen çiçekler Yalova Belediyesi Personelleri tarafından programa gelen kadınlara hediye edildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.