YAŞLILARLA ÇOCUKLAR ALTINOVA’DA BULUŞTU

Birleşmiş Milletler (BM) Tarafından Ekim Ayının ilk pazartesi günü kutlanan Dünya Çocuk Günü ve Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle Altınova’da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve UNİCEF ile ortaklaşa yürütülen Okul Destek Projesi ve Sosyal Uyum Projesi’nde yer alan çocuklar ile Yalova Huzurevi Sakinleri, Altınova’ya kültür gezisi gerçekleştirdi.

 

 

BAŞKAN ORAL AĞIRLADI

 

BOCCE Yalova İl Temsilcisi Didem Eliaçık ile Sosyal Uyum Projesi ve Okul Destek Projesi Koordinatörü Merve Alver eşliğinde ilçeye gelen yaşlı ve çocukların ilk durağı Altınova Belediyesi oldu. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden gelen misafirleri belediye binasında ağırlayan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, kendileriyle tek tek ilgilendi.

 

“UNUTULMAZ BİR GÜN OLDU”

 

Altınova Belediyesi’nin ardından Hersek Sahili, Hersek Lagünü ve Hersek Zade Ahmet paşa Külliyesi’ni gezen misafirler, tarihi bölge hakkında yetkililerden bilgi aldılar. Heyet daha sonra Subaşı Göç Müzesi’ni gezdi.

 

Huzurevi sakinleri ile projede yer alan çocukların unutulmaz bir gün geçirdiğini ifade eden BOCCE Yalova İl Temsilcisi Didem Eliaçık, “Bu anlamlı günde bizi Altınova’da misafir eden Belediye Başkanımız Dr. Metin Oral ve ekibine, bu programın gerçekleşmesine vesile olan Gençlik ve Spor Altınova İlçe Müdürü Mehmet Sait Başaran’a teşekkür ederiz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.