10 KASIM’DA ATA’MIZI SAYGI, SEVGİ VE ÖZLEMLE ANACAĞIZ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80. yıldönümü nedeniyle, Yalova Belediyesi tarafından “10 Kasım’da Aşk” fotoğraf sergisi ile Haydar Kılıç ve Sanat Gönüllüleri Derneği’nce ortak yürütülen “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” adlı Türk Halk Müziği konseri ve anma programı gerçekleştirilecek.

 

 

İlk program Yalova Kent Müzesi’nde düzenlenecek. Saatler, 09.05’i gösterdiğinde açılışı yapılacak sergide, ‘Aşk, 137 yaşında hiç görmediğin birini sonsuz sevmektir’ temasıyla Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ait olan fotoğraflar sergilenecek. Ata’nın en güzel fotoğraflarının yer alacağı bu eşsiz sergiye tüm halkımız davetlidir.

 

 

Günün ikinci programı ise ‘Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar’ isimli saat 20.00’de düzenlenecek konser ve anma programı olacak. Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80. yıldönümü nedeniyle, Yalova Belediyesi, Haydar Kılıç ve Sanat Gönüllüleri Eğitim ve Araştırma Derneği ile ortak yürütülen programda Ata’nın severek dinlediği şarkılar çalınacak ve seslendirilecek.

 

“Yalova’nın, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk için ayrı bir önemi vardır” diyerek sözlerine başlayan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Düzenleyeceğimiz fotoğraf sergisinde; Ata’mızın hayatına ilişkin yanındaki yaverlerin ve dostlarının ağzından dökülen hikayeler, fotoğraflarla betimlenerek bu sergide gün yüzüne çıkacak. Ardından akşam saat 20.00’de RDKM’de ‘Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar’ isimli konser ve anma etkinliğimiz yapılacak. Tüm hemşerilerimizi çocuklarını, yeğenlerini, kardeşlerini, eşini ve dostunu alarak 10 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek programlara davet ediyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.