MHP İL BAŞKANI M. NECATİ VURAL’IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

MHP Yalova İl Başkanı M. Necati Vural’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü için mesaj yayınladı.

 

Vural mesajında; “Hayatta ki en hakiki mürşit ilimdir

 

İnsanlık tarihi var olduğu ilk günden beri sürekli bir şeyler öğrenmiş ve öğrendiklerini de bir sonra ki nesillere aktarmıştır. Yani en eski meslek dallarından birisidir öğretmenliktir. Her ne kadar günümüzde meslek olarak görülse de öğretmenlik en kutsal değerlerden birisidir. Peygamberimize vahiy edilen ilk emir olan ‘’Oku’’ile başlayan İslamiyet’te bile en değerli hadise eğitimdir.

 

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitime verdiği değer, bir milleti muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak için verdiği mücadele yadsınamaz. Onun izinden gittikçe biliyoruz ki Türk milleti eğitime her daim açık olacaktır.

 

Çocuklarımız gençlerimiz ve hatta yaşlılarımız bile bir bilgiye ulaşmak için her türlü gayretin içinde olmuşturlar, olacaktırlar da. Değerli öğretmenlerimiz, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır diyen bir Ata’nın izinden gidip, memleketini seven, kollayan, koruyan örf adet ve ananelere saygılı olan ilimli ve irfanlı bir toplum yaratmak artık sizlerin elinizde.

 

MHP olarak tüm öğretmenlerimizin yanındayız ve her türlü destekçisi olacağız. Biliyoruz ki yokluğunuzda bir millet dibe vurur. Dibe vuran bir millette bağımsızlığını sağlayamaz. Bu vesile ile 24 Kasım öğretmenler gününüzü kutlar, Vatana Millete faydalı bir nesil yetiştirerek hem kendiniz hem de yüce Türk milletine övünç kaynağı sağlarsınız.” Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.