SAYGI, MİNNET VE ÖZLEMLE ANDIK

Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80’inci yılında Altınova´da da saygı ve minnetle anıldı.

 

10 Kasım Atatürk’ü anma günü Altınova Kaymakamlığı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyma ve bayrakların yarıya indirilmesiyle başladı.

 

 

ÇELENK KONULDU

 

Altınova Kaymakamlık Binası tören alanında bulunan Atatürk Anıtına sırasıyla Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Dnz. Kur. Alb. Cem Zülfikar, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi ilçe temsilcilikleri çelenk sundular. Programa ilçe protokolü, halkımız ve öğrencilerimiz katıldılar. Çelenk töreninin ardından anma töreni, Kaytazdere TETAŞ İlkolulu’nda devam edildi.

 

 

OKULDA PROGRAM

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80’inci yılında etkinlikleri çerçevesinde Kaytazdere TETAŞ İlkolulu’ndaki anma programına; Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Dnz. Kur. Alb. Cem Zülfikar, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral,Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, Daire Amirleri, vatandaşlar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

ÖDÜLLER VERİLDİ

 

Kaytazdere TETAŞ İlkolulu’ndakitörenlerde günün anlam ve önemini anlatan konuşmanın ardından öğrenciler şiir dinletisi, oratoryo ve skeç gösterisinde bulundu. Tören yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.