ŞEVKİ YILMAZ, “GÜNÜMÜZ GENÇLİĞİ”Nİ ANLATTI

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği tarafından gerçekleştirilen Mihmandar Sohbetleri’nin bu haftaki konuğu Siyasetçi- Yazar Şevki Yılmaz oldu.

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği tarafından haftalık olarak düzenlenen Mihmandar Sohbetleri’nin bu haftaki konuğu Siyasetçi- Yazar Şevki Yılmaz oldu. TÜGVA Mihmandar Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda gerçekleşen programda Yılmaz, gençlere ‘Günümüz Gençliği’ konulu konferansını verdi. Konferansa AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

 

 

‘Öyle bir nesil olmalı ki’..

 

Gençliğin öneminden bahseden Yılmaz, konuşmasında şunları kaydetti: “Öyle bir nesil olmalı ki; yeniçeri cesaretinde, Enderun tefekküründe, zalime Yavuz, mazluma Yunus merhametinde. Bu öyle bir nesil olmalı ki; her zaman, her yerde ve her işinde sadece Allah’ı rab ve ilah edinecek ve önder olarak sadece Hz. Muhammed Efendimizin kutlu izinden gidecek. Allah’ın ilkelerini ve Resulullah Efendimizin tavsiye ve talimatlarını asla tartışmayacak İnkılabı İlahiyye’ye mazhar bir gençlik. Öyle bir nesil ki; Müslümanlıktan başka; şu ve bu hiçbir çakma kimliği kabul etmeyen, göğsünü gere gere şerefle ‘Ben Müslüman’ım ve Müslümanlardanım’ diyebilen bir gençlik. Dans salonlarından, kumar masalarından, içki ve uyuşturucu âlemlerinden; ilim, iman, zikir, şükür ve hamd âlemlerine koşan bir gençlik.  Madde bağımlılığından sıyrılıp huzuru; Allah’a kulluk bağımlılığında bulan bir gençlik. ‘Dinsiz devlet yükselemez! Ve devletsiz de din yaşanamaz’ şiarıyla mal ve makamları dinimizin ve ülkemizin güçlenmesinde araç gören bir gençlik. Gençlerimiz Müslüman genç kimliğimizle tüm şehir, ilçe, kasaba köy, mahalle ve tüm okullarımızda acilen örgütlenmeli. Eski Türkiye’nin; materyalizm, Laisizm eğitim bataklığında çırpınan çarpık nesillerle, yeni Türkiye idealinin asla gerçekleşemeyeceğini artık anlamalıyız.”

 

Konferansın ardından Yılmaz, gençlerin sorularını yanıtladı. Konferansın sonunda ise Yılmaz’a İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz tarafından TÜGVA’nın simgesi olan rahle hediye edildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.