YALOVA’DA DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü´nün düzenlediği 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü etkinlikleri Atatürk İlkokulu, Bahçelievler İlkokulu, Öğretmen Yusuf Ziya İlkokulu,75.Yıl Ziya Gökalp İlkokulu, 75.Yıl Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Zübeyde Hanım Ortaokulu öğrencilerinin katılımıyla saat 10.00´da 17 Ağustos Deprem Anıtı önünden öğrencilerin hazırladıkları pankartlar eşliğinde ki yürüyüş ile başladı.

 

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyen öğrencilerimiz burada Öğretmen Yusuf Ziya İlkokulu öğrencilerinden oluşan halkoyunları gösterilerini izledi. Saat 11.00 de Diriliş Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Necmettin Erbakan Sosyal Bilimler Lisesi arasında “Çocuk hakları uygulamada yeterlidir/Çocuk Hakları uygulamada yeterli değildir” tez ve anti tezinden oluşan konuyla ilgili Münazara yarışması yapıldı.

 

 

Günün anlam ve önemiyle ilgili açılış konuşmasını Rehberlik ve Araştırma Merkezi müdürü Gökhan ZAMAN yaptı. İl Millî Eğitim Müdürü Ali TOSUN, çocuk ve gençlere seslenerek çocuk hakları gününü tebrik etti.

 

Ardından “Çocuk hakları uygulamada yeterli değildir” teziyle yarışmayı kazanan Diriliş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine ve Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerine ödüllerini İl Millî Eğitim Müdürü Ali TOSUN ve Müdür Yardımcısı Ahmet AYDIN tarafından verildi.

 

Saat 14.00´de ise 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü konulu resim ve fotoğraf sergisinin açılışı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin ÇİBİR, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Gökhan ZAMAN, Star AVM Müdürü Adem SERİN tarafından yapıldı. Açılış öncesi Alime Paşa Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri dans gösterileri sundu. Öğretmen Yusuf Ziya İlkokulu öğrencileri burada da halkoyunları gösterilerini sunarak eğlenceli dakikalar yaşattı. Resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilerek Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmetler öğrencileri gözetiminde pipetle boyama ve karaoke etkinliği gerçekleştirilerek etkinlikler sona erdirildi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: