BİR CAN BU KADAR UCUZMU

Ülkemizde gençlerimizin gelişmesine katkı sağlamak amaçlı sosyal, kültürel ve sportif anlamlarda etkinlikler düzenlenir. Bunlarda neden yapılır, gençlerimizin boş zamanlarını faydalı olarak değerlendirerek topluma faydalı birere birey yetişmelerine katkı sağlamak amacı için yapılır. Geçtiğimiz hafta İstanbul da amatör lig müsabakasında yaşanan olaylar sonucu 17 yaşındaki bir gencimiz boğazından bıçaklanarak hayatını kaybetmiştir.

 

Türkiye Futbol federasyonu bu konu ile ilgili bir karar aldı, aslına bakılırsa bana göre çok geç kalınmış bir karardı. TFF Amatör İşler Kurulu, İstanbul Süper Amatör Ligi’ndeki ölümle sonuçlanan bıçaklama olayından sonra Türkiye çapında amatör futbolu bir hafta durdurma kararı aldı. Bu kararın amacı yaşanan olaylara dikkat çekmek, herkesin sağduyuyla düşünmesi içindi bu karar. Salı günü öğlen saatlerinde bu önemli karar resmi siteden ilan edildi. Han bana sorarsanız bu kararla bundan sonra bu tür olaylar sona erecek mi derseniz bitmeyeceği kanısındayım ve bu kararın pek çoğunun umurunda olmayacağını,  bir hafta mola, hava şartlarından dolayı tatil gibi algılayıp ertesi haftadan itibaren kaldığı yerden devam edecektir.

 

BİR FİDAN KIRILDI GİTTİ

Arkadaşlar düşünebiliyor muyuz ya gencecik bir genç bir hiç uğruna canından oldu. Daha 17 yaşında bir genç maçta çıkan olaylar sırasında uğradığı bıçaklı saldırıda öldürüldü. Düşünün sabah evden maça uğurladığınız çocuğunuz, kardeşinizin cenazesi geliyor. Böyle bir acı var mı? Allah düşmanımıza vermesin. Kaç şampiyonluk, hangi büyük başarı o genci geri getirebilir? Sadece ölen ve ailesi değil, öldüren ve ailesi için de çok zor bir durum. Maça gönderdiğiniz oğlunuz katil oluyor, yıllarca hapis yatıyor. Bir maç uğruna aileler perişan oluyor.

DERHAL BU KONUYA MİLLETCE TEDBİRLER ALMALIYIZ

Daha geçen haftada hakem arkadaşımıza yapılan saldırı hakkında konuşurken birden bu olayla sarsıldık. Konuyu Yalova için ele alırsak, kentimizde olayların boyutu o dereceye ulaşmadı. Tekme tokatlı saldırılar oluyor, fakat ölümle sonuçlanmıyor ama bu yarın o olaylar sırasında birisinin ölmeyeceği anlamına gelmez. İş çığırından çıkar, birisi Allah göstermesin İstanbul’daki gibi çekerse bıçağı. Bu olaydan ders alarak bütün kulüplerimizin bir araya gelerek gençlerimize sahip çıkmaya çalışalım

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.