İYİ PARTİ ÇİFTLİKKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAYI METİN DAĞ YALOVA BASINI İLE BİR ARAYA GELDİ

2019 Yerel seçimleri yaklaşırken adaylar kendilerini ve projelerini anlatmak için basın ile bir araya gelmeye devam ediyor. İyi partiden Çiftlikköy belediye başkanlığına aday olan Metin Dağ’da bir basın toplantısı düzenleyerek Yalova basını ile bir araya geldi.

 

[arve url=”https://youtu.be/SViBioh1hds” /]

 

Toplantıda geçmiş 15 yıllık belediye başkanlığında nereden nereye gelindiğine vurgu yaparak; “Çiftlikköy’e hizmet yolculuğumuz 1999 yılında başladı. ‘Bismillah’ diyerek başladığımız hizmet yolculuğumuza, halkımızın isteğine bağlı olarak 2014 yılında ara verdik. 31 Mart 2019 tarihinde ilk günkü şevk ve heyecanla, ben ve arkadaşlarım ara verdiğimiz hizmet yolculuğuna talibiz.

 

Bizler kavgaya, çatışmaya gelmiyoruz. Tam tersine kardeşliğimizi pekiştirmeye, Çiftlikköy’ü yaşanılır hale getirmeye, huzurlu ve sağlıklı bir kent haline getirmeye geliyoruz.

 

Seçimi kazandığımızda kendimizi asla zafer kazanmış olarak saymayacağız. Demokrasilerde kaybeden olmaz. Ruhu, planlaması olmayan yapılaşmalar yapıldı, sosyal hayatımız, vasıflarımız büyük darbeler aldı, Kaldırım taşları kaldırıldı, daha niteliksiz halen tamamlanmamış aynı yerlere kaldırım taşları yapıldı.

15 milyon tl. ‘ye yapılacak su alt yapı işi, davetiye usulü 32 milyon tl.’ye yapıldı. Nerede şeffaflık. Tüm alt yapı, kanalizasyon, doğalgaz, yollar, yeşil alanlar günün koşullarına uygun olarak geçmiş belediye başkanlıkları zamanında yapılmış hizmetlerdir. Bu hizmetlerin tamamı yapılırken, vatandaşlarımızın bu çalışmalarda yaşam kalitelerini düşürmemek için gerekli bütün planlama, düzenleme, denetleme ve zamanlama en etkin şekilde yapılmıştır. Bu son 5 senede vatandaşlarımızın çektiği maddi ve manevi sıkıntılar herkes tarafından bilinmektedir. Çiftlikköy’de yaşayıp da aracını tamire getirmeyen, yoldan, dairelerine su hatlarını bağlatmak için bir sürü paralar ödemek zorunda kalmayan insanımız yoktur herhalde.

 

Bugün ;‘Çap’ meselesinden bahseden, ‘al birini vur birine’ gibi ifadeler kullanan siyasilere, bu konudaki en net cevabı Çiftlikköy halkımızın 31 Mart 2019 tarihinde en etkili şekilde vereceğinden kuşkumuz yoktur.

Sonuç ;Hiçbir kişi, kurum, kuruluşa borcu olmayan, kasasında ilave parası var olarak devralınan bir belediye, 5 yılın sonunda, maalesef 100 milyon üzerinde borç, 60 ‘ın üzerinde satılan belediyeye ait arsalar, 2014 yılında vaat edilen hususların hiçbiri yapılmamış, yapımına başlanılanlarda yarım bırakılmıştır. Ben YAZIK diyorum. Siz ne dersiniz bilmiyorum. Belediyecilikte hepimizin bir zihniyet devrimine ihtiyacı var. İlçemizin havası, suyu, yeşili, taşı toprağı, kültürel dokusu ve tüm canlıları, seçilen başkanın keyfince kullanacağı bir şekilde kendi mülkiyetine geçmiyor. Tüm bu değerler, gelecek nesillerin bizlere emaneti. Bunları korumayı, geliştirmeyi ve gelecek nesillere emaneti sağlam olarak teslim etmeyi görev olarak kabul edeceğiz. Bizler bilimle, ortak akılla ve çağdaş bir belediyecilik anlayışıyla ilçemizi yönetmeye talibiz. Sayın basın mensupları, sizlere AKP Çiftlikköy Belediye Başkanlığının 2014 yılı yerel seçimlerinde, halkımıza vaat ettiklerini bir liste halinde vereceğim, 2019 yılı itibariyle neleri gerçekleştirdiklerini sizlerin taktirine bırakıyorum. Ben inceledim, Ne yazık ki hayalini kurdukları ada projesi gibi, hemen hemen tamamı hayalde kalmış. Sadece geride kalan 100 milyon tl. Üzerinde borç, 60 üzerinde satılan arsa. Ben bu borçların ve satılan arsaların karşılıklarının ne olduğunu soruyorum. Siz de sorun.  Bu düşüncelerle, Belediye Başkan Adayı Ali Murat SİLPAGAR’ın Çiftlikköy 2019 yılı yerel seçim hayallerini sabırsızlıkla bekliyorum.

 

Ben,İyi Parti Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Metin DAĞ olarak, geçmişte olduğu gibi bundan sonra’da tüm siyasi partilere ve hangi düşüncede olursa olsun tüm vatandaşlarımıza eşit mesafede olacağımı, doğruluk, dürüstlük, şeffaflıktan asla ayrılmayacağımı, kapılarımızın sonuna kadar bütün vatandaşlara açık olacağını ve zamana bağlı kalkmaksızın, arkadaşlarımızla beraber bütün amacımızın daha iyi bir Çiftlikköy İlçesi için çalışmak olacağını belirtmek istiyorum.

 

Bu duygu düşüncelerle öncelikle bütün Çiftlikköy Halkımızın oylarını, ayrıca Yalova İl, İlçe, Belde ve Köylerinde yaşayan bütün vatandaşlarımın desteğini bekliyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.