AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKALIĞINDAN BURASI TÜRKİYE BURADA İŞ VAR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk video konferans sistemi aracılığı ile 81 ildeki SGK, İŞKUR ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürleri ile görüştü. SGK İl Müdürü Mehmet Salih Aydın, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Faruk UYSAL; SGK İl Müdürlüğü toplantı salonundan bağlantıya katıldı.

Bakanlığımız görev alanındaki 1. 100 günlük eylem planlanın başarıyla tamamlandığı, 2. 100 günlük eylem planının yürütüldüğünü belirtti.

Sayın Selçuk; bakanlığın illerdeki temsilcileri olan üç il müdürlüklerinin görev alanlarının birbirlerinden ayrı ancak tamamlayıcı olduğuna dikkat çekti. Bu tamamlamayı gerçekleştirmek için koordinasyonun önemine vurgu yaptı. Yaşlı, çocuk, engelli, şehit ve gazilerimizin yanında emekliler, iş arayanlar, işçiler ve işverenleri ilgilendiren nereneyse tüm konuların birbiriyle bağlantılı olduğuna vurgu yaptı.

2019 yılı için İstihdam Seferberliği başlatıldığını, il müdürlüklerinin özellikle teşvikler konusunda işçi ve işveren kesimlerini detaylı bilgilendirmesi gerektiğini,İstihdamı artırmak için işverenimiz ve işçimizle beraber var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğimizi söyledi.

Burası Türkiye Burada İş var…Sloganıyla yola çıkıldığını ve etkilerinin yakın zamanda görüleceğini, teşvikler konusunda var gücümüzle bilgilendirme yapmamız gerektiğini, artı istihdamın sağlayacağı kolaylıklardan yararlanılmasını istediğini belirtti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.